Rezultate te kerkimit per termin: +Sina

Meta: total 1000 / total_found 1607 / time 0.001 / keyword[0] sina / docs[0] 1607 / hits[0] 2453 /
Aksidenti i minibusit/ Vdes 18-vjeçarja, plagoset i fejuari dhe 7 persona (FOTO)
  • 2019-03-21

Aksidenti i minibusit/ Vdes 18-vjeçarja, plagoset i fejuari dhe 7 persona (FOTO)

Një 18-vjeçare, e cila udhëtonte së bashku me të fejuarin e saj me mjetin tip Volkswagen, që u përplas paraditen e sotme me një minibus të linjës Sarandë-Elbasan në Tepelenë, ka ndërruar jetë. Mësohet se Shqiponja Xhaferri kishte marrë plagë të rënda në aksidentin e ndodhur në

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

Historia e një opere në foto
  • 2019-02-20

Historia e një opere në foto

Disa foto bardh e zi na çojnë pas në kohë, kur në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit, Tonin Harapi vendosi operan Zgjimi. Pavarësisht kontekstit dogmatik të soc-realizmit që përfshin këtë vepër, për vetë kohën kur u vendos në skenë, fotot na tregojnë një kohë të zhvillimit

Benz-i me 4 të rinj bëhet copa, dy në gjendje të rëndë (EMRAT)
  • 2019-01-15

Benz-i me 4 të rinj bëhet copa, dy në gjendje të rëndë (EMRAT)

Foto ilustruese Katër të rinj janë plagosur në një aksident të rëndë që ka ndodhur në orë te para të së martës në Tiranë. Mësohet se automjeti ku ndodheshin dy vajza dhe dy djem është përplasur në rrethrrotullimin, pranë qendrës tregtare TEG. Mjeti tip Benz me targë AA 233 VG

Irani nën sulmin e SHBA, aplikohen sanksione për 20 biznese
  • 2018-10-16

Irani nën sulmin e SHBA, aplikohen sanksione për 20 biznese

Trump nuk tërhiqet nga betimet dhe këtë e provoi më së miri sot, teksa SHBA ka vepruar sipas paralajmërimeve të shtatorit, duke vendosur për një valë të re sanksionesh ndaj Iranit. Thesari amerikan njofton se 20 subjekte, duke përfshirë katër banka, do të preken nga sanksionet e reja

Arrestimi i Begos dhe akuzat e PD, policia: Nuk është në kërkim, e liroi Gjykata
  • 2018-08-20

Arrestimi i Begos dhe akuzat e PD, policia: Nuk është në kërkim, e liroi Gjykata

Emdond Bego është emri i ri që ka trazuar politikën shqiptare, pasi nga mazhoranca e cilësojnë si një biznesmen në fushën e ndërtimit, ndërsa nga opozita e akuzojnë si kriminel, pjesë të bandës së Aldo Bares dhe që mbrohet politikisht nga kreu i Grupit të PS, Taulant Balla. E teksa

No Pic available
  • 2018-08-19

U kap në Greqi. Ja kush është biznesmeni, krahu i djathtë i Aldo Bares

Të enjten, në pikën e kalimit kufitar të Mavromatit, e njohur edhe si Qafë Bota, policia greke arrestoi një 48-vjeçar shqiptar biznesmen. Ky është njoftimi i shpërndarë nga policia greke një ditë më pas, e cila sqaron se arrestimi është bërë për llogari të shtetit italian, i cili