Rezultate te kerkimit per termin: +Sinanaj

Meta: total 1000 / total_found 1458 / time 0.000 / keyword[0] sinanaj / docs[0] 1458 / hits[0] 4073 /
Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!
  • 2018-11-25

Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!

Në Gjykatën e Tiranës është duke u zhvilluar seanca gjyqësore për 11 banorët e zonës së Astirit që u arrestuan pas protestës para Parlamentit, ku pati përplasje me policinë e shtetit dhe 15 persona nga të dy palët u lënduan. Arrestimi i këtyre protestuesve është bërë për vepra

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)
  • 2018-11-25

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)

Dorian Protoduari i arrestuar te Spitali i Traumës në Tiranë Dhjetë nga 11 të arrestuarit pas protestës së banorëve të Astirit para Parlamentit, janë liruar sot nga Gjykata e Tiranës, në një seancë që ka zgjatur rreth 3 orë e 30 minuta. Ndërkohë njëri prej tyre, Dorian Protoduari,

Plagosja e 12 policëve, 2 në gjendje të rëndë. Shoqërohen 11 protestues
  • 2018-11-22

Plagosja e 12 policëve, 2 në gjendje të rëndë. Shoqërohen 11 protestues

Policia e Tiranës pas përshkallëzimit të protestës përballë godinës së sallave plenare të Kuvendit të Shqipërisë, protestë e cila u përshkallëzua në akte dhune ku për pasojë u plagosën 12 punonjës policie, mes tyre dy në gjendje më të rëndë, si dhe u lënduan lehtë 3 prote

No Pic available
  • 2018-07-18

Veliaj fiton betejën me PD. Të vlefshme 6 mandatet në Këshillin Bashkiak

Partia Demokratike regjistroi një tjetër humbje në Gjykatën e Apelit Administrativ, e cila sot vendosi ta rrëzojë kërkesën e PD-së për shpalljen të pavlefshme të mandateve të 6 këshilltarëve në Këshillin Bashkiak të Tiranës. Gjykata vendosi ndryshimin e vendimit nr. 267, datë 02.

Do tregtonte 6 mina me telekomandë, pranga 40-vjeçarit në Lezhë (VIDEO)
  • 2018-06-24

Do tregtonte 6 mina me telekomandë, pranga 40-vjeçarit në Lezhë (VIDEO)

Policia e Lezhës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Udhëtimi”, duke arrestuar në flagrancë një 40-vjeçar nga Tirana, i cili lëvizte me  6 mina me telekomandë në automjetin e tij. U arrestua në flagrancë shtetasi: – Eduard Sinanaj, 40 vjeç, banues në Tiranë

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

Shtyhet sërish seanca për Shullazin: Nuk vijnë dëshmitarët
  • 2017-11-16

Shtyhet sërish seanca për Shullazin: Nuk vijnë dëshmitarët

Shtyhet sërish seanca gjyqëore për Emiljano Shullazin në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Radhën e fundit mungonte një anëtar i trupit gjykues, që u bë shkak për shtyrjen, kurse këtë radhë munguan dëshmitarët Jani Zaka dhe Astrit Sinanaj. 16 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)