Rezultate te kerkimit per termin: +Sindikata

Meta: total 1000 / total_found 2361 / time 0.001 / keyword[0] sindikata / docs[0] 2361 / hits[0] 3551 /
ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!
  • 2019-04-08

ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!

Problemet për naftëtarët e kompanisë ARMO duket se nuk mbarojnë kurrë. Prej disa muajsh, puna në uzinën e Ballshit dhe në rafinerinë e Fierit vijon e pandërprerë dhe protestat e naftëtarëve duket se janë lënë pas, por, problemet e vjetra kanë mbetur ende pa zgjidhje. Rreth 1 mijë

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore
  • 2019-03-04

Gjermani, qeveria rrit rrogat për të thithur fuqinë punëtore

Pas protestave dhe negociatave të shumta është arritur marrëveshje për ngritjen e rrogave për shumë kategori punonjësish në Gjermani. Rrogat janë rritur tetë përqind për punonjësit në mjekësi, shkolla etj. Herët në mëngjesin e ditës së dielë, sindikata Verdi ka rënë dakord

Top Story/ Efektivët e Policisë së Burgjeve, rroga të ulëta dhe kushte të vështira pune
  • 2019-02-07

Top Story/ Efektivët e Policisë së Burgjeve, rroga të ulëta dhe kushte të vështira pune

Top Story preku dhe trajtimin e efektivëve të policisë, që punojnë në burgje. Praktikisht, ata kalojnë gjysmën e jetës, dhe shpesh konsiderohen si të burgosur me uniformë. Kushtet e punës janë skandal. Ushqimi, transporti, uniformat me lekët e veta që është skandal, tha Valentin Ma

Apel për lirimin e futbollistit nga Bahreini
  • 2019-01-18

Apel për lirimin e futbollistit nga Bahreini

Sindikata e futbollistëve botërorë FIFPro u ka kërkuar anëtarëve të saj të ndihmojnë futbollistin e Bahreinit, të arrestuar në Tajlandë në nëntor, për një dënim me burg në atdheun e tij, duke thënë se frikësohet për sigurinë e tij. Hakeem Al Araibi, i cili jeton dhe luan në A

No Pic available
  • 2019-01-12

Mbyllja e qeverisë amerikane; paraqitet padia e tretë gjyqësore

Një sindikatë që përfaqëson mijëra punonjës të sistemit të kontrollit ajror në Shtetet e Bashkuara ka paditur sot në gjykatë qeverinë federale. Padia thotë se pamundësia për të paguar punonjësit gjatë mbylljes së tejzgjatur të qeverisë amerikane, mund të rrezikojë sigurinë

Sindikata: 80% e policëve kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane
  • 2018-12-26

Sindikata: 80% e policëve kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane

Rreth 80 për qind e punonjësve të Policisë së Shtetit, nën moshën 40 vjeç, kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe kryesisht ata që janë kryefamiljarë, po presin janarin e vitit që vjen për tu larguar nga Shqipëria. Disa statistika, që tregojnë situatën e vështirë ekonomike me