Rezultate te kerkimit per termin: +Sindroma +Daun

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] sindroma / docs[0] 1049 / hits[0] 1335 / keyword[1] daun / docs[1] 88 / hits[1] 149 /
VIDEO prekëse! Reagimi i vajzës me sindromën Daun kur i propozon i dashuri
  • 2016-07-10

VIDEO prekëse! Reagimi i vajzës me sindromën Daun kur i propozon i dashuri

Ky është momenti kur një vajze që vuan nga sindroma Daun i propozon i dashuri për martesë. 21-vjeçarja emocionohet së tepërmi dhe e përqafon atë. Reagimi i saj është tejet prekës! Videoja e çiftit nga Filadelfia ka bërë xhiron e rrjetit.

Modelja e parë me sindromën Daun sfilon në Nju Jork
  • 2015-02-15

Modelja e parë me sindromën Daun sfilon në Nju Jork

Ajo kishte luajtur një rol në filmin "American Horror Story", por kurrë nuk e kishte imagjinuar se do të ishte edhe në pasarelat më të mëdha të modës. Aktorja 30-vjeçare Jamie Brewer mori pjesë në "Carrie Hammer fashion show" në Nju Jork. Jamie u bë kështu i pari person që vuan nga

Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn
  • 2014-10-14

Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn

brbrNje ne 870 foshnje lind me sindromen daun Tetori eshte cilesuar si muaj i sensibilizimit per kete anomali qe shkaktohet nga nje kromozom i tepert Shtimi i fenomenit vitet e fundit ka bere qe shume prinder ti drejtohen qendrave specifike per rehabilitimin e femijeve se tyre Belkisa eshte vajza 5-

21 Marsi dita e sindromit Down
  • 2014-03-21

21 Marsi dita e sindromit Down

0 Ne Diten Boterore te Sindromit daun familjet qe kane persona te prekur nga crregullimi i kromozomit 21

Prifti bukurosh martohet me vajzën e këshilltares së Papës
  • 2013-12-06

Prifti bukurosh martohet me vajzën e këshilltares së Papës

Dikur ai ishte imazhi i urdhrit Legjioni i Krishtit. Por ai tanimë nuk është prift dhe shumë shpejt do të martohet me nënën e djalit të tij. Bëhet fjalë për klerikun Thomas Williams, që do të lidhë kurorë me vajzën e ish- ambasadores amerikane në Selinë e Shenjtë, Mary Ann Glen

No Pic available
  • 2013-01-29

Itali, fëmijës shqiptar me sindromën daun i refuzohet nënshtetësia

ITALI - Ligji për nënshtetësinë italiane nuk i lejon fëmijët me sindromën daun, të lindur dhe të rritur në Itali që ta marrin atë para se të bëhen 18 vjeç. Një rast i tillë është zbuluar nga një shtetase shqiptare që jeton rregullisht në Itali prej shumë vitesh, e cila ka shkr

No Pic available
  • 2012-03-22

Shpresa Shahu: Më vjen të vrasveten dhe time bijë “daun”

TIRANË- Arlinda Shahu është 18 vjeç. Por fati i saj i keq është se ka një kromozom më tepër se moshatarët e saj. Ajo vuan nga Sindroma Down. Personi më i afërt dhe më i dashur për të është nëna e saj, Shpresa