Rezultate te kerkimit per termin: +Sindroma +Daun

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] sindroma / docs[0] 864 / hits[0] 1107 / keyword[1] daun / docs[1] 71 / hits[1] 113 /
Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn
  • 2014-10-14

Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn

brbrNje ne 870 foshnje lind me sindromen daun Tetori eshte cilesuar si muaj i sensibilizimit per kete anomali qe shkaktohet nga nje kromozom i tepert Shtimi i fenomenit vitet e fundit ka bere qe shume prinder ti drejtohen qendrave specifike per rehabilitimin e femijeve se tyre Belkisa eshte vajza 5-

21 Marsi dita e sindromit Down
  • 2014-03-21

21 Marsi dita e sindromit Down

0 Ne Diten Boterore te Sindromit daun familjet qe kane persona te prekur nga crregullimi i kromozomit 21

Prifti bukurosh martohet me vajzën e këshilltares së Papës
  • 2013-12-06

Prifti bukurosh martohet me vajzën e këshilltares së Papës

Dikur ai ishte imazhi i urdhrit Legjioni i Krishtit. Por ai tanimë nuk është prift dhe shumë shpejt do të martohet me nënën e djalit të tij. Bëhet fjalë për klerikun Thomas Williams, që do të lidhë kurorë me vajzën e ish- ambasadores amerikane në Selinë e Shenjtë, Mary Ann Glen

No Pic available
  • 2013-01-29

Itali, fëmijës shqiptar me sindromën daun i refuzohet nënshtetësia

ITALI - Ligji për nënshtetësinë italiane nuk i lejon fëmijët me sindromën daun, të lindur dhe të rritur në Itali që ta marrin atë para se të bëhen 18 vjeç. Një rast i tillë është zbuluar nga një shtetase shqiptare që jeton rregullisht në Itali prej shumë vitesh, e cila ka shkr

No Pic available
  • 2012-03-22

Shpresa Shahu: Më vjen të vrasveten dhe time bijë “daun”

TIRANË- Arlinda Shahu është 18 vjeç. Por fati i saj i keq është se ka një kromozom më tepër se moshatarët e saj. Ajo vuan nga Sindroma Down. Personi më i afërt dhe më i dashur për të është nëna e saj, Shpresa

No Pic available
  • 2012-03-22

Shpresa Shahu: Më vjen të vras veten dhe time bijë “daun”

TIRANË- Arlinda Shahu është 18 vjeç. Por fati i saj i keq është se ka një kromozom më tepër se moshatarët e saj. Ajo vuan nga Sindroma Down. Personi më i afërt dhe më i dashur për të është nëna e saj, Shpresa. 54- vjeçarja gjatë një rrëfimi për "Gazeta Shqiptare" tregon kalvar

Lufta e trupit
  • 2011-04-09

Lufta e trupit

Hana eshte 19 vjece por jep per 12. Fytyra i qeshet sa fillon flet per kercimin. Aty syte i lagen faqet i marrin nje te kuq te lehte dhe me zor shkeputet nga mendimet. Nuk i thote asgje njeriut qe ka perballe ben pauza te gjata ul syte dhe harrohet ne mendime. Nuk dihet kujt i flet ne qetesine e s