Rezultate te kerkimit per termin: +Singapori

Meta: total 588 / total_found 588 / time 0.000 / keyword[0] singapori / docs[0] 588 / hits[0] 721 /
Rinasi/ Konflikti i ashpër mes qeverisë dhe kompanisë: Koncesionari të kthejë fitimet e tepërta
  • 2019-04-11

Rinasi/ Konflikti i ashpër mes qeverisë dhe kompanisë: Koncesionari të kthejë fitimet e tepërta

Përplasja për cenimi i sigurisë në aeroportin e Rinasit nuk është konflikti i vetëm që qeveria ka me kompaninë koncesionare Tirana International airport. Paralelisht mes palëve ka shpërthyer edhe një konflikt i ashpër financiar, që lidhet me rezultatet e auditimit të koncesionit. Në

No Pic available
  • 2019-03-13

Avioni Boeing 737 Max 8, drejt zhdukjes: Nuk ka siguri

Agjencia e Sigurisë së Aviacionit e Bashkimit Europian e ndaloi modelin e avionit të kompanisë Boeing që ka patur dy rrëzime fatale në më pak se 5 muaj. Rrëzimi i avionit të linjës ajrore Ethiopian Airlines ringjalli pikëpyetje rreth sigurisë së avionëve të tipit Boeing 737 Max 8, nj

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS
  • 2018-12-25

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS

Mentor Kikia Unë e mbështeta protestën e studentëve, por nuk iu bashkova asaj. Kërkesat e tyre mbetën vetëm në kuadër të universitetit dhe mendoj se është një mision që duhet ta çojnë përpara studentët dhe pedagogët. Unë do të jem në datën 28, në protestën që kanë thërri

FMN: Shqipëria, e fundit në Europë për të ardhurat për frymë
  • 2018-10-25

FMN: Shqipëria, e fundit në Europë për të ardhurat për frymë

Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik) për të ardhurat për frymë, sipas të dhënave të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtare, që ka përditësuar shifrat në Pasqyrën Ekonomike Globale të tetorit 2

Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar
  • 2018-10-17

Raporti i Konkurrueshmërisë Globale, shqetësim kryesor në Shqipëri krimi i organizuar

Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar raportin e fundit të Konkurrueshmërisë Globale (2018-2019), sipas të cilit, në sitën e 140 ekonomive botërore, Shqipëria renditet e 76-ta, me një shkallë rënëse krahasuar me një vit më parë. Garën rajonale duket ta ketë fituar Serbia, e renditu

Befason Zelanda e Re, ndalohet me ligj shitja e shtëpive te të huajt
  • 2018-08-15

Befason Zelanda e Re, ndalohet me ligj shitja e shtëpive te të huajt

Qeveria e Zelandës së Re e ka ndaluar shitjen e shtëpive ekzistuese për blerësit e huaj, duke thënë se zelandezët janë lodhur nga fakti se janë “qiramarrës në tokën e tyre”. Ministri i Financave David Parker tha se ndalimi do të thotë që strehimi do të bëhej më i volit

Amsterdami, në krye të listës së qyteteve më të shëndetshme të botës 
  • 2018-08-07

Amsterdami, në krye të listës së qyteteve më të shëndetshme të botës 

Ku jetohet më mirë? Një raport për 89 qendra botërore, nga ambienti, shëndeti, ushqimi dhe puna, zgjedh kryeqytetin holandez Të jetosh në një qytet të shëndetshëm do të thotë të kesh palestra dhe qendra sportive, një numër të konsiderueshëm parqesh dhe sipërfaqesh të gjelbërta,