Rezultate te kerkimit per termin: +Sinjalet

Total: 2344
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.366Z

Ushqimet japin sinjalet e para tek inflacioni

Rritja e fortë e produkteve ushqimore në vend ka filluar të japë sinjalet e para te niveli i inflacionit. Bankës së Shqipërisë do t‘i duhet ndoshta të përballet me një valë të re të rritjes së inflacionit, teksa sinjalet e para kanë filluar të jepen që në muajin janar. Instituti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.901Z

Çiftet: sinjalet që tregojnë se seksi nuk funksionon

Dihet se marrëdhënia seksuale në çift është shumë e rëndësishme për qëndrueshmërinë dhe lumturinë e një lidhjeje ose martese. Mosfunksionimi i saj mes palëve mund të kuptohet lehtësisht nga disa sinjale, të cilat mund t’i zbuloni në këtë artikull të radhës Mendoni s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.674Z

Anijet kapin sinjalet e kutise regjistruese

Anija australiane, në kërkim të avionit “Malaysia Airlines” zbuloi sinjale që përkojnë me ato të regjistruesve te kutisë së zezë. Anija “Mburoja e Oqeanit” perceptoi dy here sinjalin. Marshalli Angus Hjuston që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Emri priten sinjalet e para te zgjidhjes

Kryeministri grek Jorgos Papandreu dhe ai i Maqedonise Nikolla Gruevski pritet te takohen sot ne Bruksel per te biseduar lidhur me zgjidhjen e kontestit te emrit. Ky eshte takimi i shtate midis dy kryeministrave dhe priten sinjalet e para per te zhbllokuar procesin e negociatave dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.321Z

Shtatë sinjalet që tregojnë mungesë proteinash në organizmin tuaj

Shëndeti – Moskonsumimi i mjaftueshëm i vezës, i mishit pa yndyrë, i peshkut, produkteve të qumështit ose perimeve do të thotë ta privosh organizmin nga ushqyes thelbësorë, me pasoja të pakthyeshme mbi muskujt dhe shëndetin në përgjithësi. Pra ka disa ushqime të cilat nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.787Z

Serbia te respektoje sinjalet e qarta

Zv.kryeministri dhe ministri i Puneve te Jashtme Ilir Meta nis turin e takimeve ne OKB Zv/kryeministri dhe ministri i Puneve te Jashtme z.Ilir Meta nisi nje tur takimesh ne Nju Jork ne mbeshtetje te ceshtjes se Kosoves duke i paraprire keshtu seances se dates 9 shtator ne Organizaten e Kombeve te B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.274Z

Sinjalet që na dëshmojnë se një çift po kalon në krizë

Psikologji – Është e kotë të vazhdoni një marrëdhënie personale, nëse në të nuk ndiheni të sigurt dhe nuk jeni vetvetja. Në fakt, ka një sërë sinjalesh, të cilat ju tregojnë papërshtatshmërinë ndaj një raporti të tillë Mendoni se është e thjeshtë të qëndroni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama