Rezultate te kerkimit per termin: +Sinqerisht

Meta: total 1000 / total_found 4642 / time 0.002 / keyword[0] sinqerisht / docs[0] 4642 / hits[0] 5092 /
A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!
  • 2019-04-09

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në stu

No Pic available
  • 2019-04-03

GP Bahrein, ja çfarë ndodhi me Ferrarin e Leclerc dhe kundërmasat e Binotto

Ishte një problem në pjesën termike të motorit (V6 ed), në djegien në cilindër. Nëse do të rrjedh nga Mgu-h ne mund të jemi përpjekur ta zgjidhim atë duke modifikuar hartat, ndërsa në këtë rast nuk ishte e mundur. Një nokaut i papritur. Nga ëndrra në makth, nga dopieta në kualifi

Përplasje mes grave të politikës, Spiropali: Mos qani hallin e kalorësit o xhan!
  • 2019-04-01

Përplasje mes grave të politikës, Spiropali: Mos qani hallin e kalorësit o xhan!

Vatrat e zjarreve në vend kanë sjellë një lumë akuzash dhe përplasjes mes grave të politikës. Më herët gjatë ditës së sotme, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka deklaroi se zjarret në vend janë të qëllimshme, duke theksuar se vetëm gjatë muajit mars janë regjistruar 243 vatra. P

DREJT VETËVRASJES SË KOMBIT!
  • 2019-03-31

DREJT VETËVRASJES SË KOMBIT!

Nga: Mons. George FRENDO Nuk them asgjë të veçantë kur them se po përjetojmë një situatë shumë kritike në vendin tonë, madje është situata më kritike pas revoltave të vitit 1997. Gjendja e institucionit më të lartë në vend, kuvendit, është tragjike. Një kuvend pa praninë e opo

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe
  • 2019-03-08

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i madh i Sokol Olldashit, në këtë intervistë të tij të parë për një media, vlerëson në këndvështrimin e tij eksponentët kryesorë të politik

Plani ekonomik, Kina ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake
  • 2019-03-05

Plani ekonomik, Kina ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake

Për vitin 2019, Kina vlerëson një rritje më të kujdesshme të PBB-së në 6-6.5%, paksa ngadalësuar në krahasim me + 6.6% në vitin 2018. Dhe gjithashtu ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake, që shkon nga + 8.1% në 2018 në + 7.5% në vitin 2019. Megjithatë, ky është një investim