Rezultate te kerkimit per termin: +Sinuziti

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] sinuziti / docs[0] 4 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2012-03-20

Vuani nga sinusiti? Ndërlikimet dhe trajtimi i tij

Si fillim, çfarë janë si nuset? Sinuset janë një sistem kavitetesh të zbrazëta në kafkë, të cilat komunikojnë me njëra-tjetrën. Në kafkën e njeriut gjenden katër çifte sinusesh. Normalisht, sinuset janë bos

No Pic available
  • 2011-01-06

Sëmundjet që prekin traktin e sipërm respirator dhe trajtimi i tyre

Sëmundjet që prekin traktin e sipërm respirator manifestohen me tharje e djegie të fytit e grykës, teshtitje, lodhje, dobësi, kollë të thatë, rritje të lehta të temperaturës, dhembje koke dhe rrjedhje të hundëve ujore. Rufa Rrufa stinore shkaktohet te të rriturit më shpesh nga rhi

No Pic available
  • 2008-07-08

Sinusiti, kujdes nga noti dhe dielli

Neglizhimi i sëmundjes sjell komplikacione tepër të rënda Jonida Tashi Gjatë pushimeve verore duhet të kemi shumë kujdes me notin, pasi sipas mjekëve, ai është një nga faktorët që mund të ndikojë në shfaqjen e sinizuteve. Mjekët këshillojnë gjithashtu që personat me sinuzit duhe

No Pic available
  • 2008-06-08

Sinusiti, pse shkaktohet dhe llojet e tij

Sinusiti është një inflamacion akut ose kronik i një nga hapësirave (seno)të pranë hundës. Shpesh çdo dhimbje koke trajtohet thjesht me një aspirinë dhe sapo dhimbja kalon, ashtu bie edhe interesimi për diagnostikimin e saktë të saj. Dhe dhimbjet e kokës kanë shkaktarë të shumtë,