Rezultate te kerkimit per termin: +Sip

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.656Z

Dhoma e Tregtisë - Financave: Shlyeji borxhin sipërmarrjeve private

TIRANE - Borxhi që Ministria e Financave ka ndaj sipërmarrjeve private ka sjellë edhe reagimin e Dhomës sh Tregtisë së Tiranës.Në një prononcim për mediat, kreu i këtij organizmi Nikolin Jaka, i ka kërkuar Ministrisë së Financave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.283Z

Ahmetaj: Qeveria mbështet sipërmarrësit e rinj

TIRANE- “Sipërmarrësit e rinj janë misionarët e kërcimeve ekonomike nëpërmjet inovacionit, nëpërmjet teknologjisë dhe patentave”, deklaroi sot Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, në pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.439Z

Rama: Sipërmarrjetnga Italia, si në shtëpi

TIRANE- Rimëkëmbja e ekonomisë së vendit është në krye të prioriteve të Qeverisë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka theksuar shpesh se administrata e tij do të karakterizohet nga një frymë bashkëpunimi të vazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.689Z

Ryshfete dhe mitmarrje nga sipërmarrjet gjermane

Koncerni hekurudhor gjerman Deutsche Bahn nuk është i vetmi rast korrupsioni deri tani. Ryshfeti dhe mitmarrja ndeshesh edhe në sipërmarrje të tjera gjermane. Për shkak se vende të tilla si Greqia, Afrika e Jugut, Kina, Algjeria, Ruanda apo Tajlanda kanë nive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.897Z

Shkodër, bie sipërfaqja e mbuluar nga uji

SHKODËR- Ditët e para të vitit të ri 2011, të cilat kanë vijuar të jenë pa reshje shiu, kanë ndikuar për një përmirësim edhe më të madh të situatës së përmbytjeve në territorin e Qarkut të Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.411Z

Topi pret një grup sipërmarrësish të huaj

TIRANE- Presidenti Bamir Topi, priti sot në një takim të veçantë një grup sipërmarrësish të huaj, përfaqësues të kompanive të ndryshme, pjesëmarrës në Panairin Ndërkombëtar “Klik Ekspo Group” 2011

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.722Z

Sipërmarrësi Italian vazhdon protestën në Kupolën e Vatikanit

Itali - Sipërmarrësi Italian Marcello di Finizio ndodhet ende në kupolën e Shën Pjetrit, i cili proteston kundër një urdhëri evropian që parashikon vendosjen në ankand koncesionet në breg të detit brenda 2015-s. Sipas tij, ky urdhër do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama