Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Albanian +Construction

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] albanian / docs[1] 2608 / hits[1] 4105 / keyword[2] construction / docs[2] 673 / hits[2] 1110 /
Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri
  • 2017-10-01

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri

  Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në vend dhe grupet sipas qarkullimit vjetor për vitin 2016. Si ka ndryshuar renditja në dekadën e fundit. Hyrjet dhe daljet e mëdha në vite dhe moda e fundit e kompanive që, aktivitetin e vetëm, kanë faturimet. Si po kthehet gradualisht Shqip

A do tua hapë rrugën shitja e Bankers kompanive kineze
  • 2016-09-12

A do tua hapë rrugën shitja e Bankers kompanive kineze

Ndërsa më në fund, blerja e Bankers Petroleum nga kinezët e Jeo Jade po shkon drejt finalizimit, ajo e Tirana International Airport, ende nuk ka përfunduar. Edhe shoqëritë shtetërore kineze nuk po hyjnë në tregun shqiptar  Disa lajme të pak muajve më parë për blerjen e koncesionari

Nga Vilma Nushi te femrat e familjes Hoxha: 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra
  • 2016-06-26

Nga Vilma Nushi te femrat e familjes Hoxha: 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra

Nga Ornela Liperi, Monitor Kur bëhet fjalë për biznes, femrat kanë treguar se dinë të drejtojnë njësoj, ose më mirë se meshkujt. Ndonëse pjesa më e madhe e tyre preferojnë të qëndrojnë në hije, në vite, me ndihmën e bashkëshortëve, apo vetëm, kanë ndërtuar aktivitete të q

No Pic available
  • 2016-06-26

50 kompanitë më të mëdha me pronare femra në Shqipëri

Cilat janë 50 kompanitë më të mëdha në vend, sipas xhiros vjetore 2014-2015, që janë të paktën 30% në pronësi të femrave. Nga Vilma Nushi, femrat e familjes Hoxha, Merita Sheqi, Donika Mici, Eleni Babameto, ja zonjat e bizneseve të qëndrueshme VIP në Shqipëri  Nga Ornela Liperi Kur

Ja 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra 2014-2015
  • 2016-06-26

Ja 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra 2014-2015

Cilat janë 50 kompanitë më të mëdha në vend, sipas xhiros vjetore 2014-2015, që janë të paktën 30% në pronësi të femrave. Nga Vilma Nushi, femrat e familjes Hoxha, Merita Sheqi, Donika Mici, Eleni Babameto, ja zonjat e bizneseve të qëndrueshme VIP në Shqipëri... Nga Ornela Liperi