Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Bondarev

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] bondarev / docs[1] 10 / hits[1] 16 /
Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime
  • 2019-03-18

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime

Rusia ka vendosur dy bombarduesit e saj strategjikë dhe sistemet raketore Iskander në Krime për të treguar se është gati për çdo kërcënim amerikan, pasi SHBA-të vendosën mbrojtësit anti-raketë në Rumani. Lajmin e ka dhënë një politikan i njohur duke thënë se kjo do t’i lejo

Erdogan: Incidenti me avionin rus, më ka trishtuar
  • 2015-11-29

Erdogan: Incidenti me avionin rus, më ka trishtuar

Turqia tregon shenja pajtimi, ndërsa Moska nis “hakmarrjen” ushtarako-ekonomike  Presidenti i Turqisë, Erdogan, deklaroi dje se ndihet i trishtuar për rrëzimin e avionit luftarak rus nga forcat turke në kufirin sirian. Erdogan tha se do të donte që incidenti të mos kishte ndodh

Mbrojtje anti-ajrore ruse 30 km larg kufirit me Turqinë
  • 2015-11-28

Mbrojtje anti-ajrore ruse 30 km larg kufirit me Turqinë

Rusia po forcon mbrojtjen e asaj anti-ajrore në Siri me afrimin e kryqezorit Moskva në brigjet e Latakaiasë dhe dërgimin e raketave të reja në bazën e saj kryesore ushtarake në këtë vend. Sistemi ajror me rreze të gjatë veprimi i Moskvas do