Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +C

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.922Z

13 efektet kuruese të Vitaminës C

Kush duhet ta përdorë dhe efektet e saj në shëndet.Merr pjesë në më shumë se 300 procese biologjike në organizëm Vitamina C nuk mund të jetë ilaç për të gjitha sëmundjet, por ajo merr pjesë në më shumë se 300 procese biologjike në organizëm. Pra, Vitamina C është një supervi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.098Z

Vitaminat B dhe C luftojne stresin

Transmetuar me 28042014 - 2045 foto ilustruese PUBLICITET Personat qe shfaqin shenja te shpeshta nervozizmi dhe zemerimi duhet te bejne pa tjeter nje kontroll tek mjeku pasi mund te kene mungese te theksuar te vitamines C dhe vitamines

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.092Z

Vitamina C: Një aleate e çmuar

Gazeta ShqipNë verë duhet marrë me shumicë, sepse është thelbësore për funksionimin e organizmit, favorizon prodhimin e energjisë nëpër qeliza, duke forcuar sistemin imunitar Forcon sistemin imunitar, ju mbron nga infeksionet dhe bllokon radikalet e lira: këto janë vetëm disa prej efek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.151Z

Hepatiti C, i rrezikshëm po aq sa SIDA

Rreth 1% e popullsisë në vendin tonë ka hepatit C. Kjo sëmundje është një rrezik serioz për shëndetin e popullatës. Strukturat shëndetësore bëjnë apel për më shumë ndërgjegjësim. Vendi ynë, mbetet ndër vendet e para në Europë për sëmundshmërinë nga hepatitet, ku tipi C mbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.392Z

Gruevski: Cërvenkovski sikur Gadafi

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski deklaroi sot se lideri i opozitës Branko Cërvenkovski po vazhdon të sillet në stilin e ish-diktatorit libian Gadafi. “Ai vazhdon në stilin e Gadafit. Jeton në botën e tij dhe me dhunë po synon të mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.457Z

Hepatiti C keshillat per trajtimin e semundjes

27/10/2010Transmetimi Ne pergjithesi transmetimi i semundjes behet nepermjet gjakut rrugeve seksuale perdorimit te mjeteve te pasterilizuara te dentisti si dhe nga perdorimi i shiringave e ageve te perdoruara me pare nga njerez te infektuar. Nje tjeter rruge e perhapjes se ketij virusi eshte edhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.842Z

Hepatiti C dhe shëndeti publik

UASHINGTON-Të paktën 150 milion njerëz në botë kanë një sëmundje kronike të mëlçisë të quajtur hepatiti C, sipas Organizatës Botërore të Shëndetisë. Hepatiti C varion nga një sëmundje e lehtë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama