Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Halimit

Meta: total 551 / total_found 551 / time 0.004 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] halimit / docs[1] 828 / hits[1] 971 /
No Pic available
  • 2018-02-13

Tre dorëheqje për biznesmenin; dy gra dhe Halimi i hapin rrugë Astrit Veliajt

Dy gra, Juvina Jani dhe Monika Qosja kanë zyrtarizuar që të premten refuzimin për të marrë mandatin e deputetit pas tërheqjes së Eduard Halimit si deputet nga lista e Partisë Demokratike në Berat. Të dy zonjat që renditeshin në fund të listës, por që sipas ligjit mund të përfitonin

Basha: Komision hetimor për Tahirin, Rama e varrosi çështjen
  • 2018-02-12

Basha: Komision hetimor për Tahirin, Rama e varrosi çështjen

Miratimi i kërkesës për ngritjen e një komisioni hetimor për çështjen Tahiri ishte kryefjala e deklaratës për shtyp, të dhënë mesditën e sotme nga kryedemokrati Lulzim Basha. Kreu i PD theksoi se ky komision hetimor për çështjen e drogës dher Saimir Tahirit, ka marrë mbështetjen e

No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

No Pic available
  • 2017-08-31

Vrasja e gjyqtares, Halimi: Krim makabër, Manjani: Barbarët trajtohen si qytetarë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani dhe deputeti i PD Eduard Halimi kanë reaguar në lidhje me vrasjen e gjyqtares së Shkodrës Fildez Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj. Duke e konsideruar si një krim barbar, Halimi dhe Manjani kërkojnë dënim maksimal për ekzekutorin. Sipas Halimit kër

No Pic available
  • 2017-06-26

Numërohen 186 kuti në Berat, LSI dy mandate, PS 4. Emrat e deputetëve

Nga numërimi i 186 kutive në Qarkun e Beratit, shumicën e votave e ka marrë Partia Socialiste, e ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ndërsa PD renditet në vend të tretë. Qarku i Beratit ka 305 kuti në total. Nga të dhënat më të fundit të gazetarëve të Ora News në Berat, b

Deputetja seksi e PD-së i vë gjoksin partisë: Harrojeni gardën e vjetër, e ardhmja jemi ne që mediat na përdorin për sfond
  • 2017-02-27

Deputetja seksi e PD-së i vë gjoksin partisë: Harrojeni gardën e vjetër, e ardhmja jemi ne që mediat na përdorin për sfond

Deputetja seksi e PD-së, thotë se në media ekspozohen dhe dalin vetëm deputetët demokratë që konsiderohen si garda e vjetër. Sipas Arbjola Halimit, kjo gjë bëhet me qëllim nga mediat, për të treguar anën negative të PD-së. Por ajo thotë se PD ka edhe deputetë të tjerë që nuk

Halimi: Votimi elektronik zhduk krimin dhe korrupsionin
  • 2017-01-26

Halimi: Votimi elektronik zhduk krimin dhe korrupsionin

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendit, në emër të grupit të tij parlamentar, u shpreh se votimi elektronik është e vetmja mënyrë për të larguar një herë  e përgjithmonë nga vendi krimin dhe korrupsionin. Nuk mund të ketë zgjedhje no