Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Haradinajt +Qeveria

Total: 238
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.388Z

Haga refuzon lirimin e Haradinajt

Dhoma e Apelit e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise per Krime Lufte ne Hage ka refuzuar kerkesen per lirimin e Ramush Haradinajt deri ne fillimin e procesit gjyqesor. Kete vendim te Dhomes se Apelit per refuzimin e Haradinajt e ka konfirmuar koordinatori i avokateve mbrojtes te Hardanajt Michae

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.152Z

Ndalimi i Haradinajt ishte i qëllimshëm

Ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, nga autoritetet Sllovene, eksperti i sigurisë Avni Islami e ka quajtur të qëllimshëm me rol politik vetëm që ti bëhet presion Haradinajt ndaj votimit të Gjykatës Speciale. Islami në një prononcim për Zeri.inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.159Z

Deputetët kërkojnë rezolutë për rastin Haradinajt në Slloveni

Kuvendi i Kosovës, me kërkesë të Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, para seancës së thirrur për sot është duke mbajtur një seancë të jashtëzakonshme për rastin e ndalimit me fletarrest të Serbisë në Slloveni të deputetit Ramush Haradinaj, i cili është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.123Z

Te gjithe per mbrojtjen e Haradinajt

Institucionet e Kosoves duhet te ndajne buxhet me te cilin do te financohet mbrojtja e liderit te Aleances per Ardhmerine e Kosoves Ramush Haradinaj Deputetet e Kuvendit te Kosoves partite opozitare dhe qeveria pajtohen se institucionet e vendit duhet te ndajne buxhet me te cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.454Z

FSK, Kryeministri Thaçi reagon ndaj Haradinajt

Prishtinë - Kryeministri Hashim Thaçi kërkoi sot nga kreu i AAK-së Ramush Haradinaj që në deklaratat e tij të ardhshme të shprehë më shumë optimizëm . Kjo vie si rezultat i deklaratave të mëhershme të Haradinajt që i bëri për FSK-në, duke thënë se “FSK – ja po manipulohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.389Z

Lubonja: Haga, akuzë Haradinajt si vrasës. Qeveria e Kosovës: Skandal

Një shkrim i analistit Fatos Lubonja, publikuar në revistën gjermane "Sudosteuropa Mittelungen", ka shkaktuar polemika të shumta në radhët e politikës kosovare. Në artikullin e tij, Lubonja akuzon kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj dhe UÇK-në për krime lufte. "Akuzat e Hagës ndaj Hara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.472Z

Rikthimi i beftë i Ramush Haradinajt

16-07-2011 / Nga Lavdrim Lita Ramush Haradinaj është kthyer në Kosovë. Sigurisht jo fizikisht sepse gjendet ende i arrestuar dhe në pritje për t’u rigjykuar në Gjykatën e Hagës, për akuza të vjetra në ngarkim të tij. Por pu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama