Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Institutit

Total: 9470
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.208Z

Kryeministri Berisha takon përfaqësuesit e Institutit ASPEN

Një takim në formë seance pyetjesh dhe përgjigjesh ka qënë ai mes Kryeministrit Berisha dhe një grupi përfaqësuesish të Institutit gjerman ASPEN, të cilët ndodhen në Shqipëri për një konferencë. TIRANË-Kryeministri Sali Berisha priti sot një përfaqësi të zgjeruar të I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Zgjidhen shtatë anëtarët e Bordit të Institutit

23/07/2010 Votimi nga Kuvendi i Shqipërisë Kuvendi i Shqipërisë zgjodhi me votim të fshehtë shtatë emrat për anëtarë të Bordit të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri nga 23 kandidatë gjithsej që i ishin prezantuar atij. Kandidatët e zgjedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.970Z

Kosovë, Moisiu anëtar nderi i Institutit Albanologjik

Këshilli drejtues i Institutit Albanologjik të Prishtinës ka shpallur ish- presidentin e Shqipërisë, Alfred Moisiu, anëtar nderi të këtij Instituti, pasi është figurë e rëndësishme e integrimeve mbarëshqiptare, i dëshmuar p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.984Z

Moisiu, anëtar nderi i Institutit Albanologjik të Kosovës

Nga Express më 07 maj 2011 në ora 14:31 Këshilli drejtues i Institutit Albanologjik të Prishtinës ka shpallur ish-presidentin e Shqipërisë, Alfred Moisiu, anëtar nderi të këtij instituti, me motivacionin se është figurë e rëndësishme e integrimeve mbarëshqiptare, që ka dëshmuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.518Z

Topi takon drejtorin e institutit NDI

Presidenti Bamir Topi ka pritur dje drejtorin rajonal të Institutit Demokratik Kombëtar Amerikan për Europën Qendrore dhe Lindore, Robert Benxhamin. Presidenti Topi i shprehu Benxhamin mirënjohjen për kontributin konkret dhe të specializuar që NDI-ja ka dhënë dhe vijon të japë në fushat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.061Z

Nisma Parlamentare e Institutit për Integrim

Autori i Lajmit: Red.Ish-të përndjekurit dhe të dënuarit politikë nëpërmjet një projekti i kanë paraqitur Kuvendit dhe Ministrisë së Drejtësisë kërkesat e tyre për ndryshime në ligjin “Për të përndjekurit politikë”. Në një prononcim ekskluzivisht për gazetën “Ballkan”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.540Z

Hakerat serbë, sulmohet faqja e internetit të Institutit Shqiptar të Studimeve Ndërkombëtare

TIRANË - Faqja zyrtare në internet e Institutit Shqiptar të Studimeve Ndërkombëtare u sulmua më datën 10 korrik nga hakerat serbë. Gjatë disa ditëve sistemi virtual i Institutit u paralizua. “Kjo është krejtësisht e pakuptueshme dhe e pashpjegueshme,” u shpreh një zëdhënës i In

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama