Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Komisionit +Europian

Total: 7518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.741Z

Sfidat e Komisionit të ri Europian

Koment “Tani duhet punë në ekip”, është shprehur Jean Claude-Juncker në prezantimin e Komisionit të ri Europian në mesin e shtatorit. Struktura e re e konceptuar nga Juncker dhe këshilltari i tij më i afërt, gjermani Martin Selmayr, është e komplikuar. Shtatë zëvendëspresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.744Z

Zjarri në ndërtesë bllokon punën e Komisionit Europian

BRUKSEL – Zjarri i rënë dje në zyrat qendrore të Komisionit Europian ka pezulluar punën e qindra e mijëra ekspertëve dhe drejtuesve të lartë të BE-së, të cilët janë larguar menjëherë nga paniku. Mes të zhvendosurve ka qenë edhe kreu I Komisionit, Barroso. Burimet zyrtare bëjnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.565Z

Zjarr ne zyrat e Komisionit Europian ne Bruksel

Nje zjarr ka rene ne ndertesen e Komisionit Europian ne Bruksel. Brenda pak minutash pas dhenies se alarmit per renien e zjarrit, gjithe zyrtaret e BE-se jane evakuuar nga zyrat. Mesohet se flaka eshte pare fillimisht ne bodrumin e zyrave te Komisionit dhe me pas tymi eshte pare te dale n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.715Z

Liderët e Unionit injorojnë Camerun, Junker President i Komisionit Europian

Bruksel- Liderët europianë kanë emëruar sot në samitin e Brukselit ish-kryeministrin e Luksemburgut , Zhan-Klod Junker, si Presidentin e ardhshëm të Komisionit Evropian. Emërimi i tij erdhi pavarësisht kundërshtimit të fortë dhe kërcënimeve të Britanisë së Madhe. Sipas kryeministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.308Z

Barrot: “Zgjedhjet e qershorit, në lupën e Komisionit Europian”

Zëvendëspresidenti i KE-së vë theksin te zgjedhjet brenda standardeve. “Duhen strategji afatgjata, që sigurojnë transparencë dhe eficencë në Drejtësi” Eljona Ballhysa Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Zhak Barrot, gjatë takimeve të djeshme në Tiranë me ministrat Nishani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.635Z

Basha uron Presidentin e ri të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker

TIRANE - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehu sot urimet më të përzemërta për Presidentin e ri të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker. “Europa sot ka nevojë për përvojën e madhe politike të një europianisti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.313Z

Balla Lobimi i Berishes kunder Komisionit Europian demton vendin

Intervista Deputeti socialist akuzon qeverine per nje lufte me Europen Deputeti i Partise Socialiste Taulant Balla ka akuzuar Kryeministrin se po demton interesat e vendit duke lobuar kunder Komisionit Europian pas dhenies se pergjigjes negative per statusin e vendit kandidat. Ne nje interviste per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama