Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Kurse

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.943Z

Danimarke emigrantet ne kurse per edukaten seksuale

0 brbr SSSAbrASS brbrNe Danimarke jane shtuar kerkesat per te vendosur si program te detyrueshem per azilkerkuesit edukaten seksuale pas shtimit te numrit te abuzimeve ne kampet e strehimit Sipas mediave te Danimarkes gjate fundjaves se kaluar tre azilkerkues nga Eritrea te moshes nga 21 -27 vjec u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.755Z

Hyn në fuqi vendimi, kurse profesionale falas

Lista e kategorive speciale që përfitojnë nga heqja e tarifave për të mësuar një zanat në tre muaj  Lorina Mixha Kurset e formimit profesional për të gjithë të papunët dhe disa kategori të veçanta do të jenë falas. Hyn në fuqi vendimi i Ministrisë së Mirëqenies Sociale, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.567Z

Kthehen emigrantët, kurse shqip për fëmijët

Gjirokastër-Në shkollat e ciklit parauniversitar në Qarkun e Gjirokastrës kanë nisur të funksionojnë kurse të veçanta mësimore ku fëmijët e emigrantëve të kthyer gjatë muajve të fundit në vendlindje mësojnë gjuhën shqipe. Kurse të tilla zhvillohen jo vetëm për fëmijët e shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.143Z

India ofron kurse trajnimi afatshkurtra dhe afatgjata

Tiranë - Qeveria indiane ofron kurse trajnimi afatshkurtra dhe afatgjata në Indi. Në kuadrin e “Programit të Bashkëpunimit Ekonomik dhe Teknik (ITEC)”, Qeveria e Republikës së Indisë i akordon palës shqiptare bursa për pjesëmarrje në kurse trajnimi afatshkurtra ose afatgjatë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.442Z

Kurse kualifikimi per minatoret private

Siguria ne pune Ministria e Punes dhe Ceshtjeve Sociale ne bashkepunim me Bashkine Bulqize kane hapur kurse kualifikimi profesional per minatoret e shembjes se galerive te shumta private. Keshtu dje filloi grupi i pare kualifikues prej 12 minatoresh qe u perkasin firmave te galerive private. Kursi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.274Z

Ermonela Jaho, kurse falas në TKOB

Sopranoja Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, do të jetë në fillim të tetorit në Teatrin e Operës dhe Baletit. Më datat 14-18 tetor, ajo do të jetë pjesë e një paneli që do të drejtojnë një kurs specializimi për të rinjtë e operës bashkë me Angelo Gabriellin, Elda Laron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.677Z

Kurse trajnimi për sektorin publik e privat

Në kuadrin e "Programit të Bashkëpunimit Ekonomik dhe Teknik (ITEC)", Qeveria e Republikës së Indisë i akordon palës shqiptare bursa për pjesëmarrje në kurse trajnimi afatshkurtra ose afatgjata për vitin 2009-2010. Aplikantët e interesuar për këto kurse duhet të plotësojnë kushtet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama