Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Mets

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.001 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] mets / docs[1] 84 / hits[1] 109 /
Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki
  • 2019-03-04

Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki

Shqipëria zyrtarisht ka hyrë në krizë politike pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet e deputetëve dhe shumëkush pyet nëse do të ndërhyjë Presidenti Ilir Meta për të ulur palët në negociata për të zgjidhur ngërçin. Teksa opozita kërkon qeveri tranzitore dhe mazhoranca

Adriana Lima me një të dashur të ri
  • 2017-03-17

Adriana Lima me një të dashur të ri

Supermodelja e Victorias Secret Adriana Lima disa ditë pas ndarjes me bashkëshortin e saj, futbollistin amerikan Julian Edelman , ka gjetur një tjetër atlet.  Ajo e zëvendësoi shumë shpejt Julian Edelman me  lojtarin e bejsbollit të ekipit Mets-ave Matt Harvey. Keto janë fotot e p

No Pic available
  • 2011-01-17

Hetimi i Mets, ne pritje te përgjigjes nga SHBA

17/01/2011  Kërkesa e Prokurorisë. Për përgjimin do mundësohet sigurimi i provës në gjykatë Parashikimi i nenit 317, mbi provat e administruara nga Prokuroria. Rastet precedente TIRANE- Nxjerrja e vërtetësisë së video-skandalit Prifti-Meta është kthyer në një nga veprimet p

No Pic available
  • 2010-08-30

MPJ: Kriteret e reja për ambasadorët

Belortaja: Diplomatt e rinj, me CV akademike t specifikuar dhe rezultate Reformimi i diplomacis shqiptare duket se do t prfshij edhe arsimimin e prfaqsuesve shqiptar kudo npr bot. Pak dit pas mbylljes s Konferencs s Ambasadorve, zvendsministri i Jashtm, Selim Belortaja, deklaroi se masteri n ekonomi

Meta: Duhet reformë e thellë në shërbimin diplomatik shqiptar
  • 2010-08-26

Meta: Duhet reformë e thellë në shërbimin diplomatik shqiptar

Konferenca Krert e shtetit i krkojn ambasadorve “diplomaci ofensive” pr prioritetet e politiks s jashtme N ditn e par t Konferencs s Ambasadorve, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, duke mos kursyer vlersimet pr punn e ambasadorve shqiptar npr bot krkoi q n shrbimin dip

No Pic available
  • 2010-08-26

Almir Rrapo pret akuzat nga paraburgimi te 313

Ish-zyrtari Almir Rrapo ndodhet i paraburgosur n qelit e Burgut 313 n Tiran. M 22 korrik, Gjykata e Apelit vendosi masn e siguris 60 dit burg pr t’u dhn koh autoriteteve t Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr t sjell dosjen e plot me akuzat dhe krkesn pr ekstradimin e tij. Me t marr njoftim pr a

No Pic available
  • 2010-08-25

Vizat dhe Kosova, axhenda e ambasadorëve

Meta mbledh t gjith diplomatt shqiptar n bot. Detajet e takimit Liberalizimi i vizave, statusi i vendit kandidat n Bashkimin Europian dhe njohja e pavarsis s Kosovs do t jen tre shtjet kryesore, t cilat do t diskutohen sot mes drejtuesve m t lart t vendit dhe ambasadorve shqiptar kudo n bot. Kshtu,