Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Metoda

Meta: total 1000 / total_found 3222 / time 0.014 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] metoda / docs[1] 5556 / hits[1] 6450 /
Veprimet e opozitës/ Balla: Metoda të Berishës, riktheu 97! PS është me SHBA-BE
  • 2019-02-28

Veprimet e opozitës/ Balla: Metoda të Berishës, riktheu 97! PS është me SHBA-BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taulant Balla deklaroi nga Belshi se veprimet e opozitës janë metoda të vjetra të ish-kryeministrit Sali Berisha për të marrë pushtetin, që shfaqen sa herë preken interesat e tij dhe të familjes së tij. Ne të gjithë e dimë se cili

Kapet mbi 1 kg heroinë në Tiranë, ja si ra Peshku në rrjetë (Detaje)
  • 2019-02-27

Kapet mbi 1 kg heroinë në Tiranë, ja si ra Peshku në rrjetë (Detaje)

Policia ka sekuestruar një sasi prej 1 kilogramë e 33 gramë lëndë narkotike e llojit heroinë, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona. Operacioni i koduar “Rrjeta” u finalizua pasditen e djeshme, ndërsa të arrestuarit janë, E. S. që njihet edhe me pseudonimin PESHKU dhe F.

A janë pagat e larta në Shqipëri?
  • 2019-02-25

A janë pagat e larta në Shqipëri?

Produktiviteti i punës në Shqipëri llogaritet sa një e treta e mesatares së rajonit dhe një e pesta e vendeve më të zhvilluara të BE. Produktiviteti i punës mat sasinë e të mirave dhe shërbimeve të prodhuara për një orë pune. Produktiviteti i matur nga Banka Evropiane për Rindërt

Zyrtare, biznesmeni grek u vra nga një shqiptar (Emri)
  • 2019-02-14

Zyrtare, biznesmeni grek u vra nga një shqiptar (Emri)

Policia greke ka zbardhur vrasjen e Aleksandro Stamatiadhi, biznesmenit grek të ekzekutuar një vit më parë gjatë një grabitjeje me armë në banesën e tij. Policia greke ka deklaruar se ka shkatërruar një organizatë të madhe të trafikut të lëndëve narkotike, ku përpos trafikut të dr

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
  • 2019-02-11

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?

Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin Open të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai burgimit të përjetshëm, a ishte vendimi produkt i drejtësisë s

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

(Disa) ushqime dhe kanceri, kronologjia e një lidhjeje të dyshuar!
  • 2019-02-08

(Disa) ushqime dhe kanceri, kronologjia e një lidhjeje të dyshuar!

U deshën 50 vjet për të kuptuar se stilet e jetesës, në radhë të parë ajo që në pjatë, janë në origjinë të në shumë se gjysmës së tumoreve. Për të kujtuar rëndësinë e ndjekjes së një diete korrekte është Shoqata Italiane për Hulumtime të Kancerit (Airc), e cila është