Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Numbeo

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] numbeo / docs[1] 30 / hits[1] 53 /
Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë
  • 2019-01-27

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë

Sektori i ndërtimit ka lulëzuar sërish në Tiranë pas një pauze disa vjeçare, por pavarësisht krijimit të vendeve të punës si një benefit nga ky sukses, me shtimin e kullave dhe rezidencave të reja në kryeqytet, pritet që të krijohet një flluks ndërtimesh, e cila mund të rezultojë

Çmimet e banesave vijuan rënien në tremujorin e tretë, ulen edhe qiratë
  • 2017-11-10

Çmimet e banesave vijuan rënien në tremujorin e tretë, ulen edhe qiratë

Banka e Shqipërisë ka konfirmuar atë që kishte paralajmëruar më herët, mbi rënien e çmimit të banesave në treg, një tendencë kjo e shfaqur në pjesën e parë të vitit por e lakuar edhe nga ndërtuesit. Gjithsesi ritmi i rënies ka qenë më i ulët sesa periudha janar-qershor 2017. Ra

Tirana, ndër më të shtrenjtat në botë për të blerë një apartament
  • 2017-11-08

Tirana, ndër më të shtrenjtat në botë për të blerë një apartament

Kryeqyteti shqiptar renditet në vendin e 241 nga 267 qytete në botë përsa i përket përballueshmërisë së blerjes së një apartamenti, të matur sipas fuqisë blerëse, duke qenë ndër më të shtrenjtët në botë dhe e katërta më e shtrenjtë në Europë. Të dhënat bëhen të ditur ng

No Pic available
  • 2017-09-18

Oferta e lartë për apartamente frenon rritjen e çmimit të qirasë në Tiranë

Çdo vit, vërshimi i studentëve në fillim të shtatorit shoqërohej me rritje të çmimit të qirave në kryeqytet. Mund të thuhet se në këtë periudhë të vitit, që përkon edhe me nisjen e sezonit të ri në shkollë, kërkesa për apartamente me qira në Tiranë arrin kulmin. Megjithatë,

Doni të blini një iPhone X? Në Shqipëri duhet të punoni 438 orë, në Europë shumë më pak
  • 2017-09-14

Doni të blini një iPhone X? Në Shqipëri duhet të punoni 438 orë, në Europë shumë më pak

Kompania Apple sapo ka prezantuar 3 modelet më të fundit të telefonave, iPhone8, iPhone 8 plus dhe iPhone X. Megjithëse prej kohësh iPhone-t janë shoqëruar me dilemën nëse janë një e mirë luksi apo një e mirë që konsumohet në masë, modelet e telefonave Apple lakmohen nga shumë, pav

A ia vlen të blesh shtëpi në Tiranë për ta dhënë me qira?
  • 2017-08-06

A ia vlen të blesh shtëpi në Tiranë për ta dhënë me qira?

  Investimi në pasuri të paluajtshme konsiderohet nga shumë si një formë pasive investimi, megjithatë agjentët e pasurive të paluajtshme në Tiranë tregojnë se ka një trend në rritje të individëve që po investojnë në prona, me qëllim lënien me qira. Në kryeqytet kthimi i inv