Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Observatorit +Sirian

Meta: total 109 / total_found 109 / time 0.002 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] observatorit / docs[1] 303 / hits[1] 338 / keyword[2] sirian / docs[2] 9069 / hits[2] 15554 /
Siri, të paktën 70 të vdekur nga shpëthimi në një depozitë armësh
  • 2018-08-13

Siri, të paktën 70 të vdekur nga shpëthimi në një depozitë armësh

Ka shkuar në 70 të vdekur bilanci i shpërthimit të një depozite armësh në Sarmada, në provincën e Idlibit, në veri-perëndim të Sirisë. Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut, të paktën 52 viktima ishin civilëve, mes të cilëve 17 fëmijë. 24 orë nga shpërthimi, oper

Siri, mediat: Raketa izraeliane pranë aeroportit të Damaskut
  • 2018-06-26

Siri, mediat: Raketa izraeliane pranë aeroportit të Damaskut

Dy raketa izraeliane kanë goditur objektiva pranë aeroportit ndërkombëtar të Damaskut. Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase dhe televizioni shtetëror sirian. Sipas Observatorit për të Drejtat e Njeriut, sulmi ka ndodhur rreth orës 01:00 të natës dhe raketat kanë goditur një depozitë

No Pic available
  • 2017-09-30

Blloku i apartamenteve u rrafshua, midis dhjetëra viktimave 4 fëmijë

Të paktën 28 civilë janë vrarë nga sulmet ajrore në pjesën veri-perëndimore të Sirinë në provincën e Idlibi, sipas një grupi montuesish të luftës. Katër fëmijë ishin midis viktimave nga sulmet ajrore në qytetin Amanaz, pak kilometra larg kufitar, tha të shtunën Observatori Siria

No Pic available
  • 2017-05-19

ISIS masakron dhjetëra gra dhe fëmijë, copëton trupat

Ekstremistët e të ashtuquajturit Shteti Islamik kanë ekzekutuar dhe më pas kanë copëtuar trupat e dhjetëra grave dhe fëmijëve mes frikës grupi terrorist po planifikon një valë masakrash në fshatrat shiite. Ekstremistët i prenë kokën disa të burgosurve dhe përdorën tulla për të v

No Pic available
  • 2017-04-27

Siri, shpërthim i fuqishëm pranë aeroportit të Damaskut

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pranë aeroportit të Damaskut në Siri. Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut shpërthim ka qenë aq i fuqishëm saqë është ndierë edhe në Damask. Aeoporti ndodhet rreth 25 km në juglindje të Damaskut. Mediat e huaja raportojnë se pas s

No Pic available
  • 2017-04-04

Siri, mbi 58 të vdekur si pasojë e një sulmi kimik

Së paku 58 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi kimik në Siri. Sipas Observatorit Sirian të të Drejtave të Njeriut si pasojë e gazit toksik kanë mbetur të vdekur edhe fëmijë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një zonë që kontrol

No Pic available
  • 2016-12-03

Qeveria rimerr 60% të Aleppos

Rreth 2/3 e zonave të pushtuara nga rebelët në Aleppo-n lindor, tashmë janë në duart e qeverisë siriane, që ia ka dalë të marrë edhe një tjetër rajon. Sipas raportimeve, rajoni i Tariq al-Bab u rimor të premten, duke hapur kështu një rrugë mes zonave të kontrolluara nga qeveria dhe