Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Open +Data

Meta: total 197 / total_found 197 / time 0.003 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] open / docs[1] 1716 / hits[1] 2827 / keyword[2] data / docs[2] 24991 / hits[2] 33095 /
Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $
  • 2019-04-08

Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $

Largimet e padrejta nga puna në radhët e institucioneve publike janë bërë një barrë e rëndë për taksapaguesit shqiptarë. Sipas KLSH, çdo vit qytetarët paguajnë mesatarisht 20 milionë dollarë nga vendimet e gjykatave për punonjësit e shtetit që pushohen padrejtësisht . Azmi Stri

Milo: Politikisht, debati fokusohet te periudha pas 29 Nëntorit. I bien fyellit
  • 2018-11-30

Milo: Politikisht, debati fokusohet te periudha pas 29 Nëntorit. I bien fyellit

I ftuar në studion e emisionit Open të moderatores Eni Vasili, historiani Paskal Milo është shprehur se nuk dëshiron të flasë dhe të debatojë politikisht, por bazuar mbi historinë. 29 Nëntori sipas tij duhet parë thjesht dhe vetëm si përvjetor i Çlirimit të Shqipërisë para përfund

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit
  • 2018-05-28

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit

Top Channel tregoi mbrëmjen e të dielës në emisionin Exclusive sa shkon pasuria e parlamentarëve shqiptarë. Referuar të dhënave të Open Data Albania që ka publikuar deklarimet e pasurisë së viteve të fundit të 140 deputetëve, rezulton se pasuria e tyre arrin në të paktën 150 milion

No Pic available
  • 2018-05-16

Gjyqtari gjysmëmilion euro! Artan Zeneli, 4 herë më shumë të ardhura se paga

Vettingu nuk i ka çelur ende seancat publike ndaj anëtarëve të Gjykatës së Lartë. Të dhënat e Open Data Albania tregojnë se mesatarisht çdo anëtar i Gjykatës së Lartë ka raportuar të ardhura vjetore katër herë më të larta se paga si gjyqtar, ndërsa pasuria neto e tyre llogaritet

Open Data dhe Tirana ime shembuj suksesi, Veliaj: Prioritet transparenca
  • 2018-05-03

Open Data dhe Tirana ime shembuj suksesi, Veliaj: Prioritet transparenca

Tirana ka qenë mikpritëse, këtë të enjte, e Konferencës së Autoriteteve europiane të Mbrojtjes së të Dhënave Personale, hera e parë që një gjë e tillë zhvillohet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Vitin e ardhshëm, komisionerë nga të gjitha vendet e botës do të mblidhen gjitha

No Pic available
  • 2017-12-16

Shteti pagoi Balilin; tendera e kontrata pas shpalljes në kërkim

Më 14 dhjetor 2016 Ambasadori Amerikan Donald Lu i kërkoi publikisht Qeverisë arrestimin e Klement Balilit. Si mund të shpjegojmë ndryshe faktin, që trafikanti i paprekshëm i drogës, Klement Balili është ende i lirë?!, deklaronte kryediplomati amerikan në Tiranë. Pas kësaj Klement Bali

Shqiptarët një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit
  • 2017-11-16

Shqiptarët një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit

Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon shifrën 1 milion euro. Në vend të parë renditet kryetari socialist i bashkisë së Pukës. Përpara se të zgjidhej në krye të bashkisë s