Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Pezs

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.795Z

PD: Do të mbahet premtimi për muzeun në Pezë

Shtpia muze e Konferencs s Pezs do t funksionoj si e till. Kshtu premton deputeti i Partis Demokratike, Luan Skuqi. “Jam sot para jush pr t prcjell shqetsimin e banorve t Pezs pr znien e shtpis-muze t Konferencs s Pezs dhe pr t denoncuar qndrimin e deputetit Dash Peza ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Trafiku dhe ndotja, këshilltarët e PD-së, akuza Ramës

Kshilltart demokrat n Bashkin e Tirans akuzuan dje kryebashkiakun Edi Rama pr trafikun e rnduar dhe ndotjen e ajrit, sipas t cilve, kryeqyteti shqiptar sht m i ndoturi n Evrop. Sipas tyre, pushteti vendor duhet t marr masa pr zgjidhjen e ktij problemi. Zvendsministri i Mjedisit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.869Z

Deputett socialist n protestat e Pezs e Gramshit

Në kuadër të protestave të paralajmëruara nga Partia Socialiste, disa dhjetra banorë të fshatit Pezë protestuan sot paradite te lapidari i njohur pranë rrugës nacionale Tiranë-Durrës. Në praninë edhe të deputetit socialist Dashamir Peza, ata kërkuan një furnizim më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

Pezë, shtëpia muze kalon nga Bashkia të Monumentet e Kulturës

Muzeu i Konferencs s Pezs, i shpallur monument kulture do t'i kaloj pr administim Ministris s Kulturs. Ky sht vendimi i Kshillit t Ministrave q mban datn 12 maj 2010, lidhur me kt objekt, sipas s cils shtpin e familjes Peza e merr n dorzim Instituti i Monumenteve. Deputeti i PS-s,Dashamir Peza prete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

PD: Djegia e flamurit të NATO-s, akt i turpshëm

Partia Demokratike ka reaguar pas skandalit t ndodhur gjat dits s dyt t protests s opozits, ku sht djegur flamuri i NATO-s. “Dje n protestn e Edvin Kristaq Rams, Ilir Xhelil Gjonit, Ilir Hamit Beqes, Enkelejda Hamdi Shamkut, Gramoz Rucit dhe pinjollve t tjer t bllokut, mili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.221Z

Topalli: Kongresi i PS-së, si ai i 20 viteve më parë

Socialistëve u ka mbetur mendja tek Vaterloja e etërve të tyre Partia Demokratike ka reaguar dje pas prfundimit t punimeve t Kongresit t Partis Socialiste. Nnkryetarja e PD-s, Jozefina Topalli, deklaroi se socialistt bn kongresin e etrve dhe bijve t bllokut. Ndrsa fjalimi i kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Na ishte një herë Tirana

Piktori Stefan Taçi hap më 20 prill, në galerinë Kledio, ekspozitën vetjake me 25 punime të teknikave të ndryshme, kryesisht në pikturë e vizatim dhe pak në skulpturë. Rrfimin tim mbi temn e ksaj ekspozite, po guxoj ta filloj me nj hamendsim gjuhsor modest. Disa vite m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama