Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Prokuroris

Total: 4045
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.477Z

Vrasja e gjyqtarit, Halimi: Presim hetimet e Prokurorisë

POGRADEC-Të gjitha shqetësimet e familjareve të gjyqtarit të vrarë, Skerdilajd Konomi do të shqyrtohen me korrektësi, deklaroi sot nga Pogradeci, Ministri i Drejtësisë Eduart Halimi. I pyetur rreth hetimeve për vrasjen e gjyqtarit, sipas ministrit ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.543Z

Imamët e arrestuar, ja përgjigjja e Prokurorisë së Shtetit

Me kërkesë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për Urdhër bastisje dhe ndalim dhe pas vendimit të Gjyqtarit të procedues paraprake të Gjykatës Kompetente, sot është zhvilluar një aksion i Policis&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.562Z

Petrit Fusha zgjidhet anëtar i Këshillit të Prokurorisë

TIRANË - Prokurori i Tiranës, Petrit Fusha është zgjedhur si anëtari më i ri i Këshillit të Prokurorisë. Zgjedhja e tij është bërë sipas ligjit nga votimi i të gjithë trupës së prokurorëve. Nën drejti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.992Z

Dosja “Gjika”, debatet mes avokatëve dhe ekspertes së Prokurorisë

TIRANE - Ka zgjatur rreth një orë e gjysmë seanca gjyqësore në ngarkim të kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika dhe shtatë të pandehurve të tjerë të cilët akuzohen për “falsifikim të dokumenteve” dhe &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.829Z

Vonesat e prokurorisë, lirohet Gazmend Sallaku

Lirohet nga qelia, Gazmend Sallaku, ish-drejtori i Qendrës Sportive "Qemal Stafa", i akuzuar për korrupsion. Vendimi për lirimin e tij është marrë nga gjykata e Apelit të Tiranës, e cila ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg me afat 30-dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.112Z

Bashkëpunim në rritje ndërmjet policisë, prokurorisë dhe EULEX-it

Është mbajtur një takim trepalësh në mes të Policisë së Kosovës, Prokurorisë Shtetërore dhe EULEX në ambientin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës. Zyrtarët policorë dhe prokuror&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.272Z

Atentati ndaj Kryemadhit, dosja i kalon Prokurorisë së Krimeve të Rënda

TIRANË-Policia e Tiranës vijon hetimet në lidhje me tentativen e vrasjes së Komisar Albert Kryemadhi me detyrë, shefi i Regjimit të Sigurisë së zakonshme në burgun e Fushë-Krujës. Dosja hetimore ka kaluar pranë Prokurorisë së Krim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama