Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Pustecit

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.001 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] pustecit / docs[1] 170 / hits[1] 241 /
No Pic available
  • 2018-01-24

Pustec, mbeturinat përfundojnë në liqenin e Prespës

Në fshatrat e bashkisë së Pustecit jetojnë 5200 banorë te minoritetit maqedonas. Buxheti prej pak më shumë se 4 milionë lekë për menaxhimin e mbetjeve vitin e kaluar, sipas bashkisë ishte i pamjaftueshëm. Grumbullimi dhe transportimi behet me 2 kamionë të hapur që jane të amortizuar

Rama-Zaev, takim në Pustec me komunitetin maqedonas
  • 2017-12-16

Rama-Zaev, takim në Pustec me komunitetin maqedonas

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev u takuan këtë të shtunë me komunitetin maqedonas në Bashkinë e Pustecit, në Qarkun e Korçës. Sipas njoftimit të zyrës së shtypit të kryeministrit, Rama theksoi rëndësinë që i kushtohet bashkëjetesës mes komuniteteve, s

No Pic available
  • 2017-11-27

Zbutet vendimi për kryebashkiakun shqiptar, nesër mund të lërë qelinë

Kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko sipas të gjitha gjasave nesër do të dalë nga burgu hetues në Shutkë, Maqedoni. Pasi Gjykata Themelore Shkupi 1 të premten i vazhdoi masën e paraburgimit për 30 ditë të tjera, dje Këshilli penal e tjetërsoi vendimin dhe mori ma

No Pic available
  • 2017-10-11

Minoriteti, 3 bashkitë që do përfitojnë dygjuhësi në institucione

Në 3 bashki të vendit pakica kombëtare do të përfitojnë dygjuhësi në institucionet zyrtare. Sipas projektligjit që do të diskutohet në Parlament ditën e enjte, pakicat e bashkive që i kalojnë 20% të popullisisë totale, kanë të drejtë të marrin informacion në gjuhën e tyre amë

Maqedoni, arrestohet kryetari i Bashkisë së Pustecit në Pogradec
  • 2017-09-26

Maqedoni, arrestohet kryetari i Bashkisë së Pustecit në Pogradec

Sipas mediave të ndryshme në Maqedoni, kryebashkiaku i Pustecit, Edmond Themelko, është arrestuar një ditë pasi Gjykata e Shkupit dha vendimin me 30 ditë burg. Prej së hënës, për të ishte lëshuar një fletë-arresti ndërkombëtar. Themelko është kryetari i Bashkisë së Pustecit në

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

Numerimi i 200 kutive te fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Numerimi i 200 kutive te fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 96.05% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Zg