Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Rams

Meta: total 258 / total_found 258 / time 0.001 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] rams / docs[1] 416 / hits[1] 783 /
Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë
  • 2016-07-31

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë

Në mënyrë tinëzare, kryeministri i jep edhe një goditje tjetër ekonomisë së vendit, duke shkurtuar investimet e duke rrezikuar të shtojë të papunët dhe nivelin e varfërisë. Me një akt normativ që shmang parlamentit, grushti i vogël i shtetit që Edvini po i jep ekonomisë, s

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit
  • 2016-06-01

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit

Kryeministri shprehet i keqardhur, duke shtuar se kur u kandidua dëshminë e kishte të pastër BLEDAR HOTI Largimi i Rroshit ndez politikën shqiptare. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e cilëson largimin e kryebashkiakut të Kavajës si një fitore të opozitës, madje shtoi se ai r

INTERVISTA/ Adi Krasta: Asnjë problem personal me Ramën. Qeveria, shans i humbur. Në 2013 mbështeta rrotacionin
  • 2015-11-26

INTERVISTA/ Adi Krasta: Asnjë problem personal me Ramën. Qeveria, shans i humbur. Në 2013 mbështeta rrotacionin

I shkëputur për muaj nga ekrani,prezantuesi dhe producenti televiziv me 25 vite në ekran, Adi Krasta, thotë se i ka munguar komunikimi me publikun. I ftuar në Tonight Ilva Tare, mbrëmjen e 25 nëntorit, Krasta thotë se është në fazën e vëzhgimit përmes heshtjes të aktualitetit. Nuk

Zogaj Kthimi i Edi  Rames nga Greqia 4 dite  pas themelimit te PD
  • 2014-10-30

Zogaj Kthimi i Edi Rames nga Greqia 4 dite pas themelimit te PD

e Merkure 29 Tetor 20141321 pm p classwp-caption-text Prec ZogajbrbrPrec Zogaj boton librin publicistik 8220Fillimet8221 nga UET PRESS brbr8220Me vone Rama me rrefeu E kisha menduar si nje  duel politik per jete a vdekje takimin me Aline8221brbrViti 90 ngjarjet e bujshme te 1

No Pic available
  • 2013-11-13

Protestë te ambasada eSHBA, e para në 23 vjet

TIRANE- Shumë qytetarë të shqetësuar kanë protestuar edhe dje kundër sjelljes dhe demontimit të armëve siriane në Shqipëri. Me një pjesmarrje masive, më e madhja deri më tani në protestat e këtij lloji, demostruesit janë