Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Riker

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.256Z

Riker: Optimistë për takimin e nesërm

Ambasadori amerikan në Shkup, Filip Riker ka deklaruar se pret që në takimin e nesërm mes kryeministrave Gruevski dhe Papandreu të arrihen rezultate pozitive. Sipas Riker, takimi që do të zhvillohet në Bruksel është një mundësi e mirë për të diskutuar mbi cështjet që pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.227Z

Riker: Prishtinë-Shkup, marrëdhënie më intensive

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Filip Riker beson se në një të ardhme të afërt Maqedonia dhe Kosova do të vendosin lidhjet diplomatike në nivel ambasadash. "Riker mendon se Maqedonia dhe Kosova kanë lidhje të forta. Kjo është e qartë dhe kuptueshme. Kosova ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.966Z

Riker: Maqedonia, me aktive per emrin

SHBA ka kerkuar qe Maqedonia te jete me aktive ne bisedimet per ceshtjen e debatueshme te emrit. Ambasadori amerikan ne Maqedoni, Filip Riker ne nje interviste eshte shprehur se bisedimet duhet te vazhdojne intensivisht pas zgjedhjeve vendore dhe presidenciale. “Kreret e vendit duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.285Z

Maqedoni emri, Riker: Shkupi të qëndroj aktiv

 SHKUP- Ambasadori amerikan në Maqedoni, Filip Riker deklaroi sot se pavarësisht ndërrimit të negociatorit të emrit Nikolla Dimitrov, Maqedonia duhet të jetë aktive në procesin e bisedimeve për emrin. Sipas tij, nuk mund të vlerësohet as si pozitiv, por edhe as si negativ vendimi pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.121Z

Riker: Maqedonia duhet ta njohë Kosovës

Ambasadori i ri amerikan, Filip Riker gjatë vizitës në Tetovë është takuar me liderët e dy partive më të mëdha shqiptare, BDI-së dhe PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, ku ka diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Maqedoni. Ambasadori amerikan Filip Riker pas takimit m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.689Z

Riker-Maqedonisë: Zgjidh kontestin e emrit

Zëvendësndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Filip Riker pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski, në kuadër të vizitës së tij në Shkup ka lëshuar porosi të qarta ndaj maqedonasve: “Të zgjidhet çës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.232Z

Daçiç: Deklaratat e Riker nxisin dhune

Duke folur për mediat vendase, Daçiç tha se komentet e Riker, nxisin dhunën dhe kane për synim qe te vendosin me force autoritetin e tyre edhe ne veri te Kosovës. Sipas tij, serbet ne veri, qe kane te njëjtat te drejta si dhe shqiptaret, e kane shprehur publikisht vendimin e tyre për te mo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama