Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Scotland +Yard

Meta: total 187 / total_found 187 / time 0.003 / keyword[0] sipas / docs[0] 538817 / hits[0] 936091 / keyword[1] scotland / docs[1] 493 / hits[1] 595 / keyword[2] yard / docs[2] 437 / hits[2] 526 /
Londër, një person i armatosur me thikë ndalohet në Westminster
  • 2017-06-16

Londër, një person i armatosur me thikë ndalohet në Westminster

Një njeri i armatosur me thikë është arrestuar nga policia pranë pallatit Wesminster në Britani. Scotland Yard specifikon se nuk bëhet fjalë për një arrestim të lidhur me terrorizmin. Policia ka ndërhyrë pasi disa kalimtarë para Parlamentit, kishin nisur të thërrisnin thikë, thikë

Zjarri në Londër, 12 të vdekur; grataçela rrezikon të shembet
  • 2017-06-14

Zjarri në Londër, 12 të vdekur; grataçela rrezikon të shembet

Ka shkuar në 12 numri i viktimave nga zjarri gjigant që përfshiu një ndërtesë shumëkatëshe në Londër. Autoritetet thonë se bilanci mund të përkeqësohet. Nga zjarri kanë mbetur të plagosur 68 persona. Zjarrfikësit shpëtuan 65 vetë nga Grenfell Tower në veri të Kensington. Sipas

No Pic available
  • 2017-06-06

Sulmi në Londër, policia shpërndan emrat dhe fotot e terroristëve

Policia ka shpërndarë të dhënat për dy nga tre përgjegjësit e sulmeve të së shtunës në Londër. Bëhet fjalë për Khuram Butt dhe Rachid Redouane. Butt ishte 27 vjeç dhe sipas investiguesve ishte drejtuesi i celulës. Me origjinë nga Pakistani ai ishte shfaqur në një dokumentar për

Sulmi në Londër, ISIS merr përgjegjësinë; identifikohen autorët
  • 2017-06-05

Sulmi në Londër, ISIS merr përgjegjësinë; identifikohen autorët

Shteti Islamik ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Londër. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ISIS nëpërmjet agjencisë së tyre të lajmeve Amaq. Në një deklaratë Shteti Islamik ka pohuar se luftëtarët e tij kanë marrë përsipër sulmin në Londër, ku mbetën t

No Pic available
  • 2016-11-22

Prindërit e Astritit: Duam dorëheqjen e ministrave

Prindërit e të ndjerit, Astrit Dehari, Avni dhe Xhemile Dehari përmes një letre dërguar mediave kanë bërë të ditur se nuk duan hetim ndërkombëtar pa dorëheqjen e ministrave dhe pa ndërprerjen e hetimeve aktuale. Pa dorëheqje të këtyre dy ministrave dhe pa ndërprerjen e hetimeve aktu

Spiunët VIP, kur personazhet e famshëm bëjnë agjentin 007
  • 2016-11-20

Spiunët VIP, kur personazhet e famshëm bëjnë agjentin 007

Le ta pranojmë: nuk ka mbulim më të mirë për një spiun se sa një yll i Hollywoodit. Historia ka treguar se shumë prej aktorëve apo muzikantëve i janë bashkuar shërbimeve sekrete, për të ndihmuar atdheun e tyre. Po ju tregojmë për 7 persona të famshëm në fusha të ndryshme të arti

Angli, do të kthehej në Shqipëri, gjendet i vdekur shqiptari i dënuar për 3 vrasje në 97-n
  • 2016-05-28

Angli, do të kthehej në Shqipëri, gjendet i vdekur shqiptari i dënuar për 3 vrasje në 97-n

Është gjetur i vdekur në burgun e sigurisë së lartë në Britani, shqiptari Ndriçim Sadushi, dënuar për tri vrasje dhe i akuzuar si anëtar i bandës së Tan Kateshit. "Mirror" shkruan sot se Sadushi ishte gjetur në qelinë e tij në burg i mbuluar nga urina dhe feçet e tij. Sipas m