Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Sputnik

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.001 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] sputnik / docs[1] 144 / hits[1] 191 /
Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë
  • 2019-03-26

Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë

Dy avionë të ngarkuar me ushtarë rusë dhe me pajisje ushtarake u ulën në Venezuelë në fundjavë. Furnizimi është në vazhdën e bashkëpunimit midis dy kombeve. Ajo që dimë deri tani: dy avionë të aviacionit luftarak rus u ulën në Caracas të shtunën, sipas të dhënave të trafikut

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe
  • 2018-08-10

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe

Baza e re e NATO-s që do të nisë të ndërtohet brenda këtij viti në Shqipëri, ka shkaktuar shqetësim tek Rusia, e cila e cilëson pozitën e Aleancës në Ballkan si një kërcënim ushtarak për kufijtë e saj. Në një shkrim me titullin New NATO baze in AlbaniaThreatens Escalation of Grea

Zjarr në një qendër tregtare në Moskë, 500 të evakuuar (Video)
  • 2018-06-27

Zjarr në një qendër tregtare në Moskë, 500 të evakuuar (Video)

Tarraca e qendrës tregtare Atrium, që ndodhet pranë stacionit hekurudhor Kursky të Moskës mori flakë këtë të mërkurë, raporton RT. Njerëzit e ndodhur në ndërtesë janë evakuuar, ndërsa flakët janë vendosur shpejt në kontroll nga zjarrfikësit. , , A post shared by (@m

No Pic available
  • 2017-11-29

DASH: Ligji i Moskës për agjentët e huaj kërcënon mediet e lira në Rusi

Departamenti amerikan i shtetit tha të martën se “legjislacioni i ri rus që i lejon ministrisë së Drejtësisë të përcaktojë mediet si “agjentë të huaj”, dhe të mbikëqyrë apo të bllokojë aktivitete të caktuara në internet, paraqet një tjetër kërcënim për medie

No Pic available
  • 2017-11-21

Zonja e hekurt e Turqisë një sfidë për regjimin e Erdoganit

Kundërshtarë të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan kanë shpresa se vendi një ditë do të kthehet në formën parlamentare të demokracisë, e cila është hequr pas ndryshimeve të diskutueshme në kushtetutë. Disa sondazhe, të bëra publike gjatë ditëve të fundit, tregojnë se se Part

No Pic available
  • 2017-11-03

Rusia po minon integrimin e Kosovës

Në një raport të publikuar nga Qendra e Kosovës për Studime të Sigurisë në Prishtinë thuhet se Kosova është e ekspozuar ndaj një fushate të gjerë ndikimi në rritje të ndërhyrjes ruse kundër, siç thuhet, modelit të shtet-ndërtimit perëndimor dhe vlerave të tij demokratike, veç

No Pic available
  • 2017-10-29

Rënia e Europës/Pas Brexit, riciklohet ideja e hapësirës austro-hungareze

Agjencia ruse e lajmeve publikon sot një material interesant dhe provokativ që lidhet me zhvillimet politike në Austri. Fitorja e konservatorit Sebastian Kurz ka nxitur diskutime mbi orientimin e ri të Vjenës zyrtare e cila ndonëse mbetet e angazhuar në marrëdhëniet me vendet kryesore të B