Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Topit

Meta: total 1000 / total_found 3361 / time 0.014 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] topit / docs[1] 8558 / hits[1] 10960 /
Ronaldo, kampion në gjakftohtësi dhe nën presion
  • 2019-03-07

Ronaldo, kampion në gjakftohtësi dhe nën presion

Gjakftohtësia është thelbësore gjatë ndeshjeve të futbollit. Lojtari më i mirë i Juventusit, Cristiano Ronaldo duket se është ‘imun’ ndaj presionit, ndërsa performancat e një kampioni tjetër të madh, Neymar, të Paris Saint-Germain, ‘po shkatërrohen’ nën pesh

Shtyhet ndeshja Tirana-Flamurtari, shkak (FOTO)
  • 2019-01-23

Shtyhet ndeshja Tirana-Flamurtari, shkak (FOTO)

Ka zgjatur vetëm 25 minuta sfida e parë e raundit të 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Flamurtarit. Shiu i rrëmbyeshëm që kanë rënë gjatë 2 ditëve të fundit në kryeqytet e ka kthyer në një pishinë stadiumin Selman Stërmasi. Pellgjet e ujit në pjesë të ndryshme

AS tremb Realin, Modric nuk rinovon sepse do Interin!
  • 2018-12-28

AS tremb Realin, Modric nuk rinovon sepse do Interin!

Luka Modric me fanellën e Interit. Fantazia e fundit nga merkato që ishte një çështje e nxehtë edhe për atë të verës rikthehet aktuale falë të përditshmes spanjolle “AS”, që shrkuan se fituesi i Topit të Artë kontrata e të cilit me klubin merengues skadon në vitin 2020

Ronaldo, gjobë të majme për të shmangur 2 vite burg
  • 2018-12-14

Ronaldo, gjobë të majme për të shmangur 2 vite burg

Cristiano Ronaldo pritet të deklarohet fajtor për evazion fiskal dhe është gati ta bëjë gkëtë gjë më 14 janar, dita kur do të zhvillohet procesi në Gjykatën e Drejtësisë së Madridit. Portugezi do të dënohet me dy vite burg, por sipas mediave spanjolle futbollisti i Juventus do të

Mbrëmja e Topit të Artë, të gjitha rrugët të çojnë te Modric!
  • 2018-12-03

Mbrëmja e Topit të Artë, të gjitha rrugët të çojnë te Modric!

E hëna e 3 dhjetorit është dita e Topit të Artë. Mbrëmjen e sotme në Paris të Francës në orën 21:00 do të zbulohet fituesi i çmimit më prestigjoz individual. Sipas të gjitha parashikimeve pritet të thyhet më në fund hegjemonia Ronaldo-Messi që zgjat prej një dekade, me braziliani

Modriç në nxehmje para Topit të Artë, mposht Messin e Hazard në IFFHS
  • 2018-11-30

Modriç në nxehmje para Topit të Artë, mposht Messin e Hazard në IFFHS

Në pritje të Topit të Artë, ku ai duket favoriti kryesor, Luka Modric mori një tjetër çmim të rëndësishëm. Sipas Federatës Ndërkombtare të Historisë dhe Statistikave në futboll, ose IFFHS kroati është lojtari më i mirë në vitin 2018. Mesfushori i Realit të Madridit e fitoi kët

Në Spanjë zbulojnë kush do e fitojë Topin e Artë!
  • 2018-11-28

Në Spanjë zbulojnë kush do e fitojë Topin e Artë!

Sipas asaj që raporton radio spanjolle Onda Cero Luka Modric është fitues i trofeut të Topit të Artë për vitin 2018. Lajmin e japin të sigurtë tashmë në Spanjë me triumfin e suksesin e mesfushorit kroat  të Real Madridit të garantuar. Për më tepër Onda Cero zbulon edhe podin që pl