Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Vasilit

Meta: total 771 / total_found 771 / time 0.006 / keyword[0] sipas / docs[0] 552485 / hits[0] 956245 / keyword[1] vasilit / docs[1] 1211 / hits[1] 1457 /
Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet
  • 2019-03-26

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet

Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit, se Prokuroria ka mbajtur një qëndrim tërësisht politik pasi çështja ka nisur që në nëntor 2017-s dhe janar 2018. Sipas Bardhit, prokuroria ka pasur mundësinë të dalë në kon

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!
  • 2019-02-10

Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, ka ashpërsuar tonet ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama, të cilin e quan në çdo status si shkollëpakun. Përmes nje statusi në rrjetet sociale, Vasili sulmon dhe njerëzit që Rama mban afër, duke i quajtur ata si injorantë të përzgjedhur. Sipa

Salianji flet pas dorëheqjes: Isha njeriu më i besuar i Bashës, por
  • 2019-01-22

Salianji flet pas dorëheqjes: Isha njeriu më i besuar i Bashës, por

Të shtunën, Partia Demokratike zgjodhi organet e saj më të larta drejtuese, Kryesinë e re dhe drejtuesit e Sekretariateve. Kryesia përbëhet nga 15 anëtarë, disa prej të cilëve emra të rinj, duke lënë shumë të tjerë të pakënaqur. Zhvillimet e fundit në PD, por edhe aksioni opozita

LSI, Vasili: Rama kap KLP për të mbyllur aferat
  • 2019-01-07

LSI, Vasili: Rama kap KLP për të mbyllur aferat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur që numri total i anëtarëve të SPAK të jetë 15, kjo edhe për shkak të fluksit të punës që do të kenë. Po për Petrit Vasilin, KLP sot tregoi integritet të ulët. Përmes një reagimi në facebook, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, thot

Vasili: Ja si Rama grabiti shqiptarët më 31 dhjetor
  • 2019-01-03

Vasili: Ja si Rama grabiti shqiptarët më 31 dhjetor

Nëpërmjet një postim në Facebook, Petrit Vasili ka akuzuar qeverinë se ka grabitur edhe më 31 dhjetor, teksa sipas tij kur të gjithë shqiptarët festonin, qeveria rrinte zgjuar duke grabitur koncesione. Ai shkruan se plot 74 miliardë lekë koncesion për TEC-in e Vlorës firmosi Gjiknuri

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n