Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Zyrs +Qendrore

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Arrestohet n Itali autori i 9 janarit

sht arrestuar n Itali Nazmi Dervish Hyka, nj nga autort e tragjedis s 9 janarit ku humbn jetn 21 persona. Lajmin e kat ditur Zyra Qendrore Kombtare e Interpol Tirans e cila informon se n Borgo San Lorenzo, provinc e Firences sht arrestuar me qllim ekstradimi drejt Shqipris shtetasi shqiptar Nazmi D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

QNK i jep mimin "Arbnori" amerikanit Turner

Qendra Ndrkombtare e Kulturs, i ka dhn mimin "Pjetr Arbnori" poetit Frederick Turner, si autori m i mir amerikan i prkthyer n gjuhn shqipe (nga prkthyesi Gjek Marinaj) gjat viteve t fundit. Sipas zyrs s shtypit t QNK-s, mimi sht akorduar nga kjo qendr, n kuadr t panairit t 10- t librit Tirana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Bizneset kërkojnë ndihmën e shtetit për të drejtën e autorit

Ankesa Dhoma Amerikane e Tregtis, takim me doganat dhe Drejtorin e Markave. Nuk ka ligj q ndshkon me gjoba Fenomeni negativ i pirateris po u shkakton kosto t rnda financiare bizneseve, q edhe pse kan t drejta ekskluziviteti n shitjen e markave apo produkteve, detyrohen t ndajn tregun me kompani inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.935Z

Ndërtimet pa leje, gati hipotekimi për mijëra dosje

Qirjako: Regjistrimi përfundon brenda 15 ditëve Mijra dosje kan mbrritur n Zyrn Qendrore t Regjistrimit t Pasurive t Paluajtshme pr t’u regjistruar. Pasi kan marr lejen e legalizimit, qytetart iu jan drejtuar zyrave t Hipoteks pr tprfundimisht regjistrimin e pasuris s tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Mohohen t drejtat

Qytetarve t Kosovs u mohohen t drejtat e tyre njerzore. N vendin ton ka shkelje t mdha e t vogla t t drejtave t njeriut. Megjithat, shkelsi m i madh i t drejtave t njeriut n Kosov sht sistemi gjyqsor. Kt e pohon mbrojtsi i t drejtave t njeriut, avokati i popullit, Sami Kurteshi. Mendimi im si kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Garda, kush përfiton rritje page nga 1 korriku

Rritje për nëpunësit me gradën rreshter deri tek majori. Përfitojnë rritje edhe punonjësit e administratës gjyqësore Qeveria ka miratuar rritjen e pags nga 1 korriku pr punonjsit e Gards s Republiks. N vendimin e plot parashikohet rritje pr disa kategori q fillojn nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.344Z

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama