Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.364Z

Martohet sipas traditave

Nga Express më 29 qershor 2011 në ora 18:00 Kim Kardashian pritet të bëjë një fustan sipas zakoneve, që do të punohet nga Christian Louboutins. Pasanikja – e cila është e fejuar me Kris Humphries – ka vizituar stafin e butikut Louboutin dhe ka kërkuar nga dizajnerët që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.409Z

Kërkesat sipas projektligjit

-Në kategorinë “lektorë” janë anëtarët e personelit akademik që zhvillojnë veprimtari mësimore-kërkimore. Lektorët duhet të kenë të paktën diplomën master i shkencave, ose ekuivalente me të dhe të përmbushin kriteret që përcaktohen me vendim të Këshillit të Minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.351Z

E pres sipas veshjes dhe e përcjell sipas mendjes

Nga Anxhela Peza* Larmishmëria e llojeve të veshjeve, vërshon gjithkund nëpër botë. Përpjekjet për veshje sa më të bukura, cilësore, të modës apo të stilit vetjak janë në vazhdueshmëri e sipër. A vishemi ne sipas karakterit tonë? A personifikon mënyra e të veshurit llojin e tipi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.505Z

Censusi sipas qarqeve

Pas rezultateve të përgjithshme, INSTAT bëri publike të dhënat e Censusit të popullsisë dhe banesave në nivel qarku, të ndara sipas bashkive dhe komunave. Sa i përket numrit të popullsisë, që krahasuar me vitin 2001 ka p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.677Z

"Mesuesit, shperblimet sipas preferencave"

Luljeta Ndoka "Shperblimi sipas performances se mesuesve eshte ndare ne menyre te padrejte". Reagimi vjen nga kryetari i Sindikates se Arsimit dhe Shkences, Xhaferr Dobrusha, i cili pretendon se Ministria e Financave ka shkelur kontratat kolektive te punes me mesuesit. Sipas tij, kontrata parashikon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.961Z

Reforma sipas rekomandimeve

E enjte 17 Maj 2012 0922 Oerd Bylykbashi Maxhoranca kembengul ne nje reforme zgjedhore ne perputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR si e vetmja mundesi per arritjen e konsensusit. Ne emisionin Intervista eksperti demokrat Oerd Bylykbashi ka deklaruar se kompromisi per reformen zgjedhore mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.347Z

Policia, pagat sipas gradave

Policia e Shtetit nis projektimin e pagave të reja të punonjësve të saj sipas ndryshimit të gradave. Pas ndryshimit të gradave të Policisë së Shtetit, specialistët kanë nisur punën edhe për ndryshimin e pagave. Pak kohë më parë, me vendim të Këshillit të Ministrave u ndryshuan gra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama