Rezultate te kerkimit per termin: +Sipermarresi

Meta: total 118 / total_found 118 / time 0.000 / keyword[0] sipermarresi / docs[0] 118 / hits[0] 140 /
Rama ne Serbi Kufijte ti kthejme ne ura bashkimi
  • 2016-10-14

Rama ne Serbi Kufijte ti kthejme ne ura bashkimi

Transmetuar me 14102016 - 1112 Nish 14 tetor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama thote se kapitali i investimeve serbe ne Shqiperi eshte shume nen potencialin e tijbr br Duke folur sot nga Nishi ne forumin e biznesit Shqiperi- Serbi

Ahmetaj Miratuam paketen financuese per drejtesine ekonomia trend pozitiv
  • 2016-09-29

Ahmetaj Miratuam paketen financuese per drejtesine ekonomia trend pozitiv

Tirane 28 shtator 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj deklaroi sot se ne mbledhjen e sotme te Keshillit te Ministrave u miratua paketa financuese e reformes ne drejtesibr br Duke dale ne konference nga Kryeministria ai beri me dije se paketa perfshin edhe rritjen e pagave te punonjesve

No Pic available
  • 2016-09-23

DUHET TË HEQIM DORË NGA SMIRA KOLEKTIVE

Në Mal të zi, partitë shqiptare bashkohen në një parti të vetme. Lajm i madh. Ne Kosove vazhdon debati per demarkacionin Maqedoni, maqedonesit nuk pranojne gjuhen shqipe si gjuhe te dyte. Greqi, ambasadorja e Greqise ne Tirane flet si e ema e Zeqos ne maje te thanes per camet e per kufirin det

Ja vendimi i gjyqtares së Durrësit, Joana Qeleshi që solli konfliktin me biznesmenin libanez
  • 2016-09-22

Ja vendimi i gjyqtares së Durrësit, Joana Qeleshi që solli konfliktin me biznesmenin libanez

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka urdhëruar hapjen e një hetimi administrativ për vendimin e Gjykatës së Durrësit që i njohu pronën ku do të ndërtohej resorti turistik i Lalzit një familjeje nga Durrësi. Bëhet fjalë për vendin ku kompania Omnix Albania do të ndërtonte një

Duhet të heqim dorë nga smira kolektive
  • 2016-09-22

Duhet të heqim dorë nga smira kolektive

Nga Artan Gaçi Ne Mal te Zi, partite shqiptare bashkohen ne nje parti te vetme. Lajm I madh. Ne Kosove vazhdon debati per Demarkacionin Maqedoni, maqedonesit nuk pranojne gjuhen shqipe si gjuhe te dyte. Greqi, ambasadorja e Greqise ne Tirane flet si e ema e Zeqos ne maje te thanes per camet e pe

Berisha Po perzini biznesmenet Rama E largoi gjyqtarja jote
  • 2016-09-22

Berisha Po perzini biznesmenet Rama E largoi gjyqtarja jote

Transmetuar me 22092016 - 1236 Tirane 22 shtator 2016 NOAal -Ish- Kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverine se po debon biznesmenet e huaj Duke folur ne seancen e sotme parlamentare pas largimit te biznesmenit te dhunuar Fidi Mitri a

Argitëzimi i drejtësisë, biznesmeni i rrahur dhe humbja e investimit 450 milion dollarë
  • 2016-09-21

Argitëzimi i drejtësisë, biznesmeni i rrahur dhe humbja e investimit 450 milion dollarë

Faad Mitri, perfaqesuesi me prokure i shoqerise OMNIX, la Shqiperine. Ai u kujdes qe ti linte ketij vendi fotot e tij, ne makinen  qe e transportoi, pastaj ne pisten e avionit, ne fund edhe ne avion brenda. Por edhe nje deklarate, permbajtja e se ciles nuk ja sheron plaget; ne fakt ben dem te ma