Rezultate te kerkimit per termin: +Siria

Meta: total 1000 / total_found 6026 / time 0.003 / keyword[0] siria / docs[0] 6026 / hits[0] 8182 /
Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie
  • 2017-06-25

Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie

Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë në përgjigje të disa predhave artilerie që u hodhën në Golan, territor i kontestuar izraelit. Në përgjigje të sulmit me mbi 10 predha artilerie të nisura nga Siria, aeroplani i forcave ajrore izraelite goditi ven

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin
  • 2017-06-21

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin

Popullsia e Shqipërisë, më 1 janar 2017, rezultoi 2.88 milionë, duke shënuar rritje për herë të parë që nga viti 2001. Krahasuar me një vit më parë, popullsia u rrit me 1 mijë banorë. Sipas një analize të INSTAT, më 1 janar 2017, popullsia banuese e Shqipërisë përllogaritet 2.87

No Pic available
  • 2017-06-19

Shifra rekord: 65.6 milionë persona në botë janë refugjatë

Një rekord prej 65.6 milionë personash në botë janë refugjatë, azilkërkues ose të zhvendosur brenda vendeve të tyre. Kjo është shifra që pasqyron agjensia e refugjatëve të Kombeve të Bashkuara për fundin e vitit 2016. Krahasuar me raportin vjetor të 2015, ka një rritje prej 300.000

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)
  • 2017-06-17

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)

Në vitet 40, gjërat ndryshonin në krahasim me sot. Në kulmin e konfliktit botëror, nga gadishulli ballkanik u larguan me mijëra njerëz drejt kampeve të refugjatëve në Lindjen e Mesme Valët e refugjatëve që përshkojnë rrugët detare e tokësore mes Sirisë dhe Europës, janë situata f

No Pic available
  • 2017-06-14

Prokuroria: Grupi me Lavdërim Muhaxherin planifikuan sulmin në Shqipëri-Izrael

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur akuzën kundër 9 personave të akuzuar për terrorizëm. Sipas Prokurorisë së Kosovës, të akuzuarit janë shtetasit me iniciale V.I., B.I., L.V., F.G., K.P., A.A., L.G., L.M. dhe B.P, ndërkohë që 4 prej tyre, përkatësisht V.I., B.I., L.V. dhe F.G.,

No Pic available
  • 2017-06-13

Sondazhi i Gallup, Aleanca Popullore: Një arsye më shumë për të votuar kundër

  Aleanca Popullore ka reaguar sot për sondazhin e Gallup, ku theksohej se mbi gjysma e shqiptarëve dëshirojnë të largohen nga Shqipëria. Ndërkohë që pas Shqipërisë, sipas sondazhit vinin dy vende afrikane, Liberia me Kongon, ndërsa Siria rezulton në vendin e nëntë. “Aleanc

Shqiptarët duan të ikin! Gallup: 56% duan të emigrojnë
  • 2017-06-11

Shqiptarët duan të ikin! Gallup: 56% duan të emigrojnë

Sipas Gallup, 14 për qind e popullsise globale në moshë madhore dëshiron të emigrojë. E përkthyer në vlerë, kjo do të thotë se aktualisht mbi 710 milionë persona në gjithë botën duan të largohen nga vendi i tyre. Përfundimet kanë dalë nga një sondazh global, më i madhi i realiz