Rezultate te kerkimit per termin: +Sirin

Meta: total 1000 / total_found 3708 / time 0.002 / keyword[0] sirin / docs[0] 3708 / hits[0] 4899 /
Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie
  • 2017-06-25

Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie

Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë në përgjigje të disa predhave artilerie që u hodhën në Golan, territor i kontestuar izraelit. Në përgjigje të sulmit me mbi 10 predha artilerie të nisura nga Siria, aeroplani i forcave ajrore izraelite goditi ven

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit
  • 2017-06-23

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit

Këto janë fotot e një darke të gjallë të iftarit të Ramazanit mes rrënojave të qytetit sirian të Doumës. Fotot janë shpërndarë gjerësisht si simbol i aftësisë përballë vdekjes dhe shkatërrimit. Festimi në natyrë u organizua nga Fondacioni Adeleh, një grup bamirësish i lidhur

No Pic available
  • 2017-06-22

Harrojeni Sirinë, në këtë vend është kriza më e rëndë e urisë në planet

Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe të përhumbur. Radhët e shumtë mbi barkun e saj të shtrirë, tregojnë gjendjen tejet të keqe. Ajo peshon më pak se 16 kilogram dhe është një nga gjysmë mili

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian
  • 2017-06-21

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian

Një avion luftarak i Shteteve të Bashkuara rrëzoi të martën një dron të armatosur të regjimit sirian, ndërkohë që ai po u afrohej forcave të koalicionit kundër Shtetit Islamik në Sirinë jugore, thanë zyrtarët ushtarakë. Avioni luftarak amerikan, F-15E rrëzoi dronin e prodhimit ira

No Pic available
  • 2017-06-21

Siri, shpërthen poliomieliti tek fëmijët

Rreth 17 fëmijë janë paralizuar pas shpërthimit të poliomielitit në Siri, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (WHO). Dy raste të sëmundjes u raportuan në Mayadin në Deir al-Zour në Sirinë lindore më parë këtë muaj. Që atëherë, 14 raste të reja janë konfirmuar në zo

No Pic available
  • 2017-06-20

Avioni i SHBA-së godet raketën iraniane

Një raketë iraniane është rrëzuar nga një avion luftarak F-15 i Shteteve të Bashkuara në Sirinë Jugore pranë At Tanf,, tha koalicioni i udhëhequr nga SHBA. Ky është rasti i pestë që SHBA-të godasin aleatët e qeverisë siriane në zonë. Qyteti At Tanf është në kufi me Jordanin, k

No Pic available
  • 2017-06-19

Rusia paralajmëron SHBA e aleatët në Siri: Do të qëllojmë çdo avion.

Rusia paralajmëron forcat amerikane dhe koalicionit të saj në Siri se do të rrëzojë çdo avion apo dron që shkel në zonën e saj të operacioneve në Sirinë perëndimore. Ministria ruse e Mbrojtjes tha se tani po trajton si objektiva çdo avion të koalicionit që fluturon në perëndim të