Rezultate te kerkimit per termin: +Sirin

Total: 1814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.460Z

Bisedimet e paqes për Sirinë

Kombet e Bashkuara do të bëjnë një përpjekje të fundit për të zhbllokuar bisedimet e paqes për Sirinë në Gjenevë. I Dërguari i Posaçëm i OKB-së për Sirinë, Lakhdar Brahimi do të takohet me të dyja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.774Z

Izraeli sulme ajrore mbi Sirinë

SHBA- Izraeli kryen sulme ajrore mbi mbi Sirinë. Lajmi konfirmohet nga zyratrët izraelitë, të cilët bëjnë me dije se synimi i sulmeve ishin militantët e Hezbollah.Zyrtarët izraelitë theksuan se aeroplanët luftarakë të vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.159Z

Takimi Lavrov-Kerry për Sirinë

Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov dhe homologu i tij amerikan, John Kerry zhvilluan sot një takim në Gjenevë me të dërguarin e posaçëm të OKB-së për Sirinë, Lakdar Brahimi përpara nisjes së bisedimeve mbi vënien n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.689Z

Mbahet konferenca e donatorëve për Sirinë

Donatorët ndërkombëtarë janë takuar në Kuvajt për mbledhjen e fondeve për ta ndihmuar Sirinë, e cila është e përfshirë nga lufta civile. Takimi i kryesuar nga sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.255Z

ShBA-RUSI, bisedimet për Sirinë

Diplomatët amerikanë dhe ata rusë për të dytën ditë në Gjenevë do të vazhdojnë takimet për të gjetur një zgjidhje për mënyrën e vendosjes nën kontroll ndërkombëtar të armëve kimike ruse. Ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.018Z

Obama kërkon rishikimin e strategjisë për Sirinë

Presidenti amerikan, Barack Obama i ka kërkuar ekipit të tij të Sigurisë Kombëtare që të rishikojë strategjinë për Sirinë, pasi është e qartë se ISIS nuk mund të mundet pa u mbështetur një qeveri tranzicionale n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.824Z

Pentagoni nuk i anulon planetushtarake për Sirinë

SHBA - Pentagoni nuk ndryshon planet ushtarake për Sirinë edhe pas marrëveshjes së Gjenevës.Sipas një njoftimi të Pentagonit nënvizohet se kërcënimi qe themelor për arritjen e marrveshjes diplomatike. Redaksia Online(mag/shqiptarja.com)

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama