Rezultate te kerkimit per termin: +Sirine

Total: 591
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.786Z

SHBA-Rusi Bisedime per Sirine

SHBA-Rusi Bisedime per Sirine E enjte 07 Mars 2013 1010 p styletext-align justify p SHBA-Rusi Bisedime per Sirine pDiplomate te larte te Shteteve te Bashkuara dhe te Rusise pritet te bejne perpjekje te reja per te gjetur gjuhe te perbashket rreth konfliktit ne Sirip Takimi i sotem ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.783Z

Projektrezoluta e OKB per Sirine

Fuqite e medha nderkombetare mbeten te ndara per formulimin e projekt-rezolutes se OKB-se per Sirine. Ne diskutimet qe po zhvillohen ne zyrat e OKB-se, dominon strategjia qe te arrihet deri ne nje Konference te Paqes per Sirine. Shefi i OKB-se Ban Ki Moon u ka bere tthirrje fuqive nderkombetare pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.362Z

OKB konference per Sirine

OKB konference per Sirine E merkure 30 Janar 2013 1034 p styletext-align justify p OKB konference per SirineKombet e Bashkuara do te mbajne sot nje konference ne Kuvajt per te kerkuar 1 miliarde dollare ndihme per fqinjet e Sirise qe strehojne rreth 700000 refugjate nga ky vend I dergu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.091Z

Assad Izraeli do te destabilizoje Sirine

Assad Izraeli do te destabilizoje Sirine E hene 04 Shkurt 2013 1058 Bashar al-AssadPresidenti i Sirise Bashar al-Assad ka akuzuar Izraelin se ben perpjekje te destabilizoje Sirine me ane te sulmeve ne territorin e saj Keto jane komentet e para te Assadit qe nga sulmi i se merkures i forcave izra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.077Z

Perpjekjet per paqe me Sirine

brbrDiplomacia boterore do te beje nje tjeter perpjekje per rinisjen e bisedimeve te paqes per Sirine gjate nje takimi qe mbahet kete te enjte ne Mynih Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry mberriti ne qytetin gjerman ku te pranishem jane gjithashtu ministrat e Jashtem te Rusise dhe 17 vendeve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.913Z

Obama Zgjidhje e mundshme per Sirine

Presidenti amerikan Barak Obama thote se do te shmange nje sulm te mundshem ushtarak ndaj Sirise, nese vendi bie dakord te vendose nen kontroll nderkombetar armet kimike, propozim i Ruse per Sirine. Por ai tha se ishte skeptik, nese qeveria siriane mund te bente nje gje te tille. Ndersa kongresi d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.688Z

ISIS kontrollon kufirin me Sirine

brbrOrganizata ISIS ka marre kontrollin e kufirit me Sirine pas luftimeve qe kane vijuar pergjate gjithe dites se shtune e deri ne mbremje Nga perplasja jane vrare 30 ushtare irakene ne kufi Nderkohe sikurse raportojne gazetaret e BBC-se ne terren organizata per shtetin islamik te Irakut dhe Sirise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama