Rezultate te kerkimit per termin: +Siris

Meta: total 1000 / total_found 7593 / time 0.003 / keyword[0] siris / docs[0] 7593 / hits[0] 11974 /
Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie
  • 2017-06-25

Izraeli sulmon Sirinë pas incidentit me predha artilerie

Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë në përgjigje të disa predhave artilerie që u hodhën në Golan, territor i kontestuar izraelit. Në përgjigje të sulmit me mbi 10 predha artilerie të nisura nga Siria, aeroplani i forcave ajrore izraelite goditi ven

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian
  • 2017-06-21

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian

Një avion luftarak i Shteteve të Bashkuara rrëzoi të martën një dron të armatosur të regjimit sirian, ndërkohë që ai po u afrohej forcave të koalicionit kundër Shtetit Islamik në Sirinë jugore, thanë zyrtarët ushtarakë. Avioni luftarak amerikan, F-15E rrëzoi dronin e prodhimit ira

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë
  • 2017-06-20

Siri, Moska kërcënon SHBA-të: Çdo avion, në shënjestrën tonë

Rusia tha se tani e tutje do ti trajtojë të gjithë aeroplanët e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në qiellin e Sirisë, si objektiva goditjeje. Deklarata e bërë sot erdhi pasi një avion luftarak amerikan goditi një aeroplan ushtarak sirian. Në deklaratë ushtria ruse tha

No Pic available
  • 2017-06-20

Tensionet SHBA-Rusi në Siri, Australia pezullon përkohësisht sulmet

Australia njoftoi se ka pezulluar përkohësisht sulmet ajrore të forcave të saj në Siri. Vendimi vjen pak ditë pasi një avion luftarak amerikan rrëzoi një avion sirian dhe Rusia, u përgjigj duke kërcënuar se do t’i trajtonte avionët e koalicionit të udhëhequr nga SHBA në qiellin

No Pic available
  • 2017-06-19

Rusia paralajmëron SHBA e aleatët në Siri: Do të qëllojmë çdo avion.

Rusia paralajmëron forcat amerikane dhe koalicionit të saj në Siri se do të rrëzojë çdo avion apo dron që shkel në zonën e saj të operacioneve në Sirinë perëndimore. Ministria ruse e Mbrojtjes tha se tani po trajton si objektiva çdo avion të koalicionit që fluturon në perëndim të

No Pic available
  • 2017-06-19

SHBA rrëzon avionin ushtarak sirian

Forcat ajrore amerikane kanë rrëzuar një avion të ushtrisë siriane, teksa sipas tyre, ky veprim u ndërmor për motive vetëmbrojtjeje. Zyrtarët e ShBA thanë se mjeti fluturues kishte nisur të bombardonte në afërsi të disa zonave ku qëndrojnë rebelët e mbështetur prej tyre dhe se ishi

Irak, nis ofensiva në qytetin e vjetër të Mosulit
  • 2017-06-18

Irak, nis ofensiva në qytetin e vjetër të Mosulit

Një komandant irakian thotë se trupat e qeverisë po avancojnë në bazën e fundit të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), në Mosul, që është qyteti i dytë më i madh në Irak, pas kryeqytetit, Bagdad. Gjenerali Abdul-Amir Rasheed Yarallah, që i komandon operacionet e ushtrisë në raj