Rezultate te kerkimit per termin: +Siris

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.003 / keyword[0] siris / docs[0] 7826 / hits[0] 12329 /
E trishtë/ Pamje nga kampi në Siri ku dëgjohen fëmijë që flasin shqip (VIDEO)
  • 2019-04-05

E trishtë/ Pamje nga kampi në Siri ku dëgjohen fëmijë që flasin shqip (VIDEO)

Haxhi, Oj Sarë , ku o Sara. Janë këto disa nga fjalët shqip që dëgjohen në një kamp të izoluar në Siri, ku janë strehuar të afërm të luftëtarëve të ISIS-it pas humbjes që pësoi para disa javësh i ashtuquajturi Kalifat. Video është publikuar nga The New York Times  dhe aty shih

Raketa nga Gaza në Tel Aviv plagos 7 izraelitë
  • 2019-03-25

Raketa nga Gaza në Tel Aviv plagos 7 izraelitë

“Një sulm kriminal kundër Izraelit për të cilin do të reagojmë me forcë të plotë”. Kryeministri Benyamin Netanyahu u shpreh i indinjuar për raketën që u lëshua nga Gaza dhe që goditi një shtëpi në fermë në veri të Tel Avivit, ku shtatë vetë u plagosën. “Duke

Shifra të frikshme nga Eurostat, Shqipëria e para në botë për azilantë në 2018
  • 2019-03-14

Shifra të frikshme nga Eurostat, Shqipëria e para në botë për azilantë në 2018

Janë rreth 19 mijë shqiptarë që kanë aplikuar për azil në një nga vendet e Bashkimit Europian në vitin 2018, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. Shqiptarët renditen në vend të nëntë për nga numri i azilkërkuesve në vlerë absolute, pas Sirisë, Afganistanit, Irakut,

No Pic available
  • 2019-02-22

Tmerr në Siri, zbulohet varreza masive me 3500 viktima të ISIS

Një varrezë masive e mbushur me trupat e 3500 njerëzve është gjetur në ish-fortesën e ISIS, Raqa të Sirisë. Aty u gjetën dy varre të thellë, jashtë qytetit sirian në një zonë periferike bujqësore Al-Fukheikha muajin e kaluar, më shumë se një vit pasi forcat e mbështetura nga ShB

U arratis në Siri te ISIS-i, 19-vjeçarja kërkon të kthehet në Britani
  • 2019-02-14

U arratis në Siri te ISIS-i, 19-vjeçarja kërkon të kthehet në Britani

Një 19-vjeçare britanike, Shamina Begum, e arratisur nga Londra për tiu bashkuar ISIS-it në vitin 2015, ka pohuar se kërkon të kthehet në Birtani të Madhe, duke mos pretenduar asgjë. Vajza e ka rrëfyer qëllimin e saj në gazetën Times. Gazeta ka gjetur strehën e vajzës në kampin e ref

Forcat kurdo-siriane nisin mësymjen anti-ISIS (Foto)
  • 2019-02-11

Forcat kurdo-siriane nisin mësymjen anti-ISIS (Foto)

Aleanca arabo-kurde e Forcave Demokratike të Sirisë (FDS), e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara, ka njoftuar se ka nisur “betejën vendimtare për të eliminuar” xhihadistët e Shtetit Islamik nga bastioni i tyre i fundit në Sirinë lindore. Terroristët ende kanë rreth 4 kilometra

Erdogan: Bashkë me Rusinë dhe SHBA-në do shpëtojmë rajonin nga fatkeqësia
  • 2019-01-26

Erdogan: Bashkë me Rusinë dhe SHBA-në do shpëtojmë rajonin nga fatkeqësia

Presidenti turk Rexhpe Taip Erdogan deklaroi se miliona sirianë, të cilët jetojnë në Turqi do të mund të kthehen në shtëpitë e tyre, pasi Ankaraja të çlirojë nga terroristët Manbij, Tal Rifaat dhe rajonin në lindje të lumit Eufrat. Jemi të përkushtuar që në bashkëpunim me Rusin