Rezultate te kerkimit per termin: +Sistem

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.484Z

Idrizi: Sistem proporcional kombëtar

PDIU do të propozojë një sistem proporcional kombëtar. "Vota nuk ka një karakter universal dhe një valencë njësoj në të gjitha qarqet dhe sigurisht ky është një sistem i padrejtë. Por mbi të gjitha, ne e dimë që ky sistem u bë edhe për të zhdukur, do të thosha, partitë e vogla"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.360Z

Sistem me vend

Klubet kosovare e vlerësojnë pozitivisht ndryshimin e sistemit të garave nga ana e Federatës së Basketbollit të Kosovës. Përfaqësuesit e klubeve mendojnë se sistemi i ri do t’i bëjë garat më interesante, më atraktive dhe mund ta ngritë edhe cilësinë. Por, ka prej tyre që jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.349Z

Me sistem të ri

Superliga do të ketë sistem të ri garash nga sezoni i ardhshëm. Drejtuesit e basketbollit kosovar thonë se ky sistem, i cili aplikohet në shumë vende evropiane, do të përdoret në mënyrë që garat të jenë më motivuese, më atraktive dhe të kenë më shumë kualitet. Nga Moral Pozhegu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.956Z

Lesi: Duam sistem mazhoritar

Kryetari i Lëvizjes Demokristiane, Nikoll Lesi, propozoi aplikimin e një sistemi të pastër mazhoritar. LDK ka shprehur qëndrimin për një sistem me një raund, me 100 zona zgjedhore dhe 100 deputetë. Sipas kryetarit të kësaj partie, "pakësimi i vendeve në Parlament nga 140 që është akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.382Z

Ambulancat pajisen me sistem defibrilator

Plot 20 autoambulanca të reja, një investim prej 300 mijë dollarë i qeverisë shqiptare janë pajisur me sistem defibrilator. Ky sistem i mundëson mjekëve  të japin ndihmën e parë, të masin parametrat jetësor dhe në rastet e arrestit kardiak të veprojnë me goditje elektrike. Qëndra k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.458Z

Sistem i suksesshëm

Kampionati i Kosovës që posa përfundoi, nga njohësit e futbollit kosovar cilësohet si më i suksesshmi në të gjitha aspektet, në krahasim me kampionatet e viteve të kaluara të periudhës së pasluftës. Trajnerët e klubeve të elitës thonë se sivjet cilësia e futbollit në Superligë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.707Z

Legisi: Sistem proporcional i paster

“Numri i votave, qe merr nje subjekt politik, duhet te perkthehet sipas rezultatit ne numrin e deputeteve, me te cilet do te perfaqesohet subjekti perkates ne Kuvend”. Ky eshte qendrimi i Levizjes Socialiste per Integrim, lidhur me sistemin elektoral qe do te aplikohet ne zgjedhjet e ardhshme pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama