Rezultate te kerkimit per termin: +Sistemimi

Meta: total 810 / total_found 810 / time 0.000 / keyword[0] sistemimi / docs[0] 810 / hits[0] 907 /
No Pic available
  • 2019-01-20

Trotuare të rinj dhe korsi për autobusët në Rrugën e Kavajës

Rruga e Kavajës, një nga akset kryesore të kryeqytetit, ka pësuar një transformim të jashtëzakonshëm. Pas rehabilitimit të rrjetit të ujësjellës kanalizimeve dhe ndërtimit të korsive të dedikuara për biçikletat, Bashkia e Tiranës ka nisur një investim të rëndësishëm për ndër

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne
  • 2019-01-05

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne

Nxënësit e shkollës së mesme A. Z. Çajupi do ta nisin vitin 2019 në klasa dhe hapësira të reja. Investimi i Bashkisë së Tiranës ka bërë të mundur përfundimin në kohë rekord të rikonstruksionit të plotë të godinës së vjetër të shkollës, por edhe ndërtimit të palestrës s

Tropojani i Astirit mban fjalën e dhënë Veliajt, prish dy ndërtesat pa leje
  • 2018-11-29

Tropojani i Astirit mban fjalën e dhënë Veliajt, prish dy ndërtesat pa leje

Dy ditë më parë i premtoi kryebashkiakut Veliaj se nuk do të bëhej pengesë për zhvillimin e projektit të zgjerimit të Unazës së madhe dhe se do ta prishte vet banesën e ndërtuar pa leje. Sot, Ukë Idriz Çelkolaj nga Tropoja ka mbajtur fjalën dhe ka pranuar që dy objektet e ndërtuara

Rehabilitohet blloku i banimit në rrugën Bajram Alia (Foto)
  • 2018-11-26

Rehabilitohet blloku i banimit në rrugën Bajram Alia (Foto)

Njësia Nr. 11 në kryeqytet vazhdon të transformohet me ritme të shpejta. Bashkia e Tiranës ka nisur rehabilitimin e një tjetër blloku banimi në zonën e Laprakës në rrugën Bajram Alia. Deri më tani, falë kësaj ndërhyrje është bërë i mundur rikonstruksioni dhe sistemimi i të gjith

Xhafaj rishfaqet në krah të Veliajt: Meriton një mandat të dytë
  • 2018-10-30

Xhafaj rishfaqet në krah të Veliajt: Meriton një mandat të dytë

Në dëgjesë publike në Njësinë 10, ishte i pranishëm edhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili theksoi se puna dhe rezultatet janë treguesi më i mirë i punës së kryebashkiakut Veliaj. Ai tha se Veliaj kërkon një mandat të dytë jo për të qëndruar në atë karrige, por p

Veliaj: Vota për PS-në solli vendimin kundër pikave të basteve
  • 2018-10-26

Veliaj: Vota për PS-në solli vendimin kundër pikave të basteve

Turi i dëgjesave me qytetarët për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punëve të kryera në këto 3 vjet u ndal dje pasdite në Njësinë 2. Nga shkolla 9-vjeçare Kosova, e cila u rindërtua tre herë më e madhe mbi rrënojat e ndërtesës së dikurshme, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se

Projekte transformuese për Kombinatin dhe zonën e Astirit
  • 2018-10-25

Projekte transformuese për Kombinatin dhe zonën e Astirit

Kombinati do të jetë një nga poliqendrat e reja të Tiranës, kurse zona e Astirit do të funksionojë si një lagje më vete, me shërbime dhe infrastrukturë më të mirë për banorët. Duke folur nga shkolla e re Betim Muço, si simbol i transformimit që ka pësuar zona e Kombinatit, Veliaj