Rezultate te kerkimit per termin: +Sistemit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.705Z

Rumbold: Reformim sistemit doganor

“Zbatimi i ligjit dhe realizimi i një mënyrë të mirë menaxhuese synon të bëjë më efikas ofrimin e shërbimit në dogana”, u shpreh përfaqësuesi i Bashkimit Europian në vendin tonë Clive Rumbold gjatë konferencë përmbyllëse për bashkëpunimin në dogana. Rumbold  the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.467Z

Opozita ndryshim sistemit zgjedhor

E marte 10 Janar 2012 1728 PRE ZOGAJPartia socialiste dhe aleatet e saj po unifikojne qendrimet e tyre per ndryshimin e sistemit elektoral nga proporcional rajonal ne proporcional kombetar. Gjate takimit ne seline roze mes kreut socialist Rama dhe drejtuesit e partive aleate eshte rene dakord

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.347Z

Çupi: Protesta jashtë sistemit

Në fjalën e tij në Top Story analisti politik dhe publicisti Frrok çupi u shpreh se protesta e opozitës sipas tij është jashtë sistemit demokratik. “Protesta është jashtë sistemit, pasi ka nisur si lëvizje pas përfundimit të zgjedhjeve dhe kërkon hapjen e kutive nga n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.641Z

Kalbja e sistemit gjyqësor

Deri më tani ishte menduar se sistemi gjyqësor në Kosovë, i cili padyshim është i kalbur, kërkon vetëm reforma për ta bërë atë më efikas dhe për ta dinamizuar punën në gjykata. Por, disa "margaritarë" të ditëve të fundit dëshmojnë se ka drejtues institucionesh gjyqësore, të c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.362Z

Qytetari shqiptar përballë sistemit

Nga Besnik Gjongecaj   Ndaj sistemit që ia ndërtuan të tjerët, qytetari shqiptar ose ka qenë indiferent, ose ka punuar që ai, sistemi, të bëhet edhe më çnjerëzor, edhe më i pashpirt, edhe më i padrejtë. Qytetari shqiptar është sjellë ndaj tij, në thelb, ashtu si njeriu sill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

Shkaterrimi i sistemit

Këta paskan rrjedhur të gjithë, që kur kërkokan të nxjerrin nga lumi gurin që hodhi i marri, thashë me vehte, ndërsa dilja nga zyra e Fatmir Xhafës të enjten në mëngjes. Mbledhur aty një grup juristësh, po i jepnin dorën e fundit materialit ankimues për anulimin e Ligjit të Dosjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.740Z

Midis sistemit dhe qytetarit shqiptar

Nga Besnik Gjongecaj   Është jashtë çdo dyshimi që qeverisja e re e Shqipërisë ka identifikuar tashmë si bash-problem të saj përcaktimin realist të raportit midis sistemit dhe qytetarit shqiptar, në kuptimin e peshës relative që secili prej tyre, si sistemi ashtu edhe qytetari,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama