Rezultate te kerkimit per termin: +Sistemit

Meta: total 1000 / total_found 46102 / time 0.033 / keyword[0] sistemit / docs[0] 46102 / hits[0] 67743 /
Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten
  • 2016-10-20

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten

Transmetuar me 19102016 - 1515 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per Dhomat e Tregtise Sipas Nishanit ligji bie ndesh me Kushtetuten ne nenin 46 te saj Permes ketij lig

Spitalet, kirurgu i QSUT shan kolegun: Nuk e ka fajin politika, por profesorët sahanlëpirës
  • 2016-10-20

Spitalet, kirurgu i QSUT shan kolegun: Nuk e ka fajin politika, por profesorët sahanlëpirës

Vizita e ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqja tek Onkologjiku, ka ngjallur reagimin e kirurgut të QSUT-së, Gëzim Xhepa, i cili ka akuzuar shefin e Shërbimit të Onkologjisë Agim Sallaku, duke e cilësuar si sahanlëpirës. Në një status në faqen e tij në Facebook, kirurgu Xhepa shkruan

Fatos Lubonja: Edi Rama nuk mund të përfaqësojë Kosovën në Beograd
  • 2016-10-20

Fatos Lubonja: Edi Rama nuk mund të përfaqësojë Kosovën në Beograd

Analisti Fatos Lubonja me anë të një shkrimi në gazetën Panorama ka theksuar se vizita e kryeministrit Rama në Serbi ka hapur një sherr mes Shqipërisë dhe Kosovës. Sipas tij, të paprovuar deri më sot në historinë dypalëshe. Lubonja shkruan se reagimi i parë është ai i politikanëve

No Pic available
  • 2016-10-20

Sfida për Shqipërinë, shpallet zyrtarisht partia e re e Gjergj Bojaxhiut: Ja çfarë premton

Sfida për Shqipërinë është partia më e re në Shqipëri. Partia është nismë e grupimit të Gjergj Bojaxhiut, ndërsa ky i fundit ka thënë se nuk është kryetar i saj, por një prej themeluesve. Zyrtarizimi i këtij grupimi politik u bë pranë rrugës së Ambasadave në mënyrë simbolik

No Pic available
  • 2016-10-20

Rama, Flamur Nokës: Po shtohen njerëzit që po hajnë përsheshin

Kryeministri Edi Rama i drejtohet Flamur Nokës duke i thënë se duhet të valëvisë flamurin e kanabisit dhe se njerëzit që po hajnë përshesh po shtohen Rama: Juve ska shifër që bën të ndërroni mendim. Mos u merr me ndërhyrjet….Flamur, ti detyrën e ke të tundësh mbi kanabis. Nu

No Pic available
  • 2016-10-20

Rama-Nokës: Kujdes, po ju shtohen njerëzit që hanë përsheshin tuaj

Kryeministri Edi Rama i drejtohet Flamur Nokës duke i thënë se duhet të valëvisë flamurin e kanabisit dhe se njerëzit që po hajnë përshesh po shtohen Rama: Juve ska shifër që bën të ndërroni mendim. Mos u merr me ndërhyrjet….Flamur, ti detyrën e ke të tundësh mbi kanabis. Nu

Basha sërish kundër Berishës? Jemi bashkëfajtorë për sistemin aktual zgjedhor
  • 2016-10-20

Basha sërish kundër Berishës? Jemi bashkëfajtorë për sistemin aktual zgjedhor

Partia Demokratike kërkon ndryshim të sistemit zgjedhor, 8 vjet pasi ky sistem u ndryshua në marrëveshje mes PS dhe PD. Lulzim Basha e quajti PD në bashkëfajtore për sistemin aktual, i cili ka bërë të mundur futjen e trafikantëve dhe kriminelëve në parlament. Sot kemi një sistem pol