Rezultate te kerkimit per termin: +Situata

Meta: total 1000 / total_found 59258 / time 0.024 / keyword[0] situata / docs[0] 59258 / hits[0] 77080 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Ja si e vlerëson Leonard Olli situatën e numërimit në njësinë 9

Përfaqësuesi i PD, Leonard Olli i cili ndodhet në KZAZ në njësinë 9 thotë se deri tani situata është e qetë. Në një intervistë për Ora Neës, Olli tha se në këtë KZAZ pritet të ketë një ndërprerje për të rifilluar paraditën e së hënës. Olli: Në njësinë 9 situata është

No Pic available
  • 2017-06-26

Kavajë, përplasen komisonerët jashtë KZAZ nr.42, ndërpritet numërimi

Tensione në një qendër numërimi në Kavajë. Raportimet e para flasin për një sherr dhe përplasje mes komisionerëve të PS dhe LSI. Situata është ende e paqartë dhe shumë konfuze, ndërsa tensionet mes simpatizantëve të forcave politike vazhdojnë edhe jashtë. Mësohet se numërimi ë

No Pic available
  • 2017-06-26

Fushata shtyn pushimet

Periudha zgjedhore, sipas operatorëve turistikë ka frenuar prenotimet e shqiptarëve për pushime jashtë vendit. Në javën e fundit ka një ulje me 30-40 përqind, sidomos pas vendimit të fundit të qeverisë për ndërprerjen e pushimeve në aparatin shtetëror, thotë Besnik Vathi, Operator T

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin
  • 2017-06-26

Plazhet, ja harta e ndotjes në të gjithë vendin

Vlora dhe Durrësi vitin e kaluar patën plazhet me të ndotura, ndërsa plazhet më pastra i takojnë Velipojës, Dhërmiut, Himarës, Borshit dhe Sarandës sipas monitorimeve që ka bërë Ministria e Mjedisit dhe që janë referuar për publikun nga INSTAT. Raportet e monitorimit përfshijnë shu

Incident i vogël në Fier/ Shikoni videon
  • 2017-06-25

Incident i vogël në Fier/ Shikoni videon

Në Fier një incident është shënuar në QV 29 99 e KZAZ 58 në shkollën “Anton Xoxa” . Komisioneri i LSI-së pretendonte se nuk lejohej të hynte në qendrën e votimit. Në këtë moment ka ndërhyrë deputeti i LSI-së Robert Bitri. Pas 20 minutave situata është zgjidhur dhe ka

Korçë, ndalohet një person për fotografim të votës
  • 2017-06-25

Korçë, ndalohet një person për fotografim të votës

Një person është ndaluar në një qendër votimi të qarkut Korçë, pasi është kapur duke fotografuar votën e tij. Mbërritja e policisë dhe marrja e personit ka bërë që votimi të bllokohet përkohësisht, por më vonë situata është zhbllokuar. Në qarkun e Korçës në përgjithësi

No Pic available
  • 2017-06-25

Denoncimi i PD ne Tirane: Militanti i një partie kërcënoi me armë qytetarët

Ka pretendim nga PD se një militant i cili nuk është specifikuar nëse është i PS apo LSI, ka nxjerrë armën dhe ka kërcënuar qytetarët që të votojnë forcën e tij politike. Gazetarja Manjola Hasa thotë se në fotot që disponon nga personi në fjalë, duke se zotëria mban duart në xh