Rezultate te kerkimit per termin: +Sivjet

Meta: total 1000 / total_found 6286 / time 0.003 / keyword[0] sivjet / docs[0] 6286 / hits[0] 7859 /
Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës
  • 2019-04-10

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

Top Story u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar n

DREJT VETËVRASJES SË KOMBIT!
  • 2019-03-31

DREJT VETËVRASJES SË KOMBIT!

Nga: Mons. George FRENDO Nuk them asgjë të veçantë kur them se po përjetojmë një situatë shumë kritike në vendin tonë, madje është situata më kritike pas revoltave të vitit 1997. Gjendja e institucionit më të lartë në vend, kuvendit, është tragjike. Një kuvend pa praninë e opo

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit
  • 2019-01-29

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit

Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë, e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 99-të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur e 91-ta. Raporti që përfshinë 180 vende të botës përdorë një shkallë prej zero pikësh deri në 1

Kadareja dhe Byroja politike në ekzil
  • 2019-01-28

Kadareja dhe Byroja politike në ekzil

– Sot, në ditëlindjen e shkrimtarit Zija Çela Nuk e di pse mu kujtua shkrimi Vepra e Ismail Kadaresë nuk pranon asnjë kadastër, që e pata botuar më 5 shkurt 1991 në gazetën Zëri i popullit, në atmosferën e zhurmës që bëhej atëherë për strehimin e tij politik në Francë. Ps

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola
  • 2019-01-10

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola

Portieri i Kosovës, Aro Muric, ka luajtur ndeshjen më të rëndësishme deri tani në karrierë për klube me Manchester Cityn në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Ligës angleze ndaj Burton Albion. Citizens triumfuan 9-0, duke regjistuar fitoren më të thellë në histori të gjysmëfinales

Rama: 140 mijë $ xhiro vjetore me 5 % taksë nuk e ka asnjë vend i rajonit
  • 2019-01-08

Rama: 140 mijë $ xhiro vjetore me 5 % taksë nuk e ka asnjë vend i rajonit

Kryeministri Edi Rama vizitoi një sipërmarrje të përpunimit të drurit dhe të arredimit në Kashar, e cila është krijuar dhe drejtohet nga një sipërmarrës, që punën dhe përvojën e 24 viteve në emigracion e ka investuar në këtë biznes. Biznesi, i cili po konsolidohet nga viti në vi

KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA
  • 2019-01-01

KUR BABADIMRI NUK SJELL DHURATA

Nga Fadil LEPAJA U pa puna, babadimri sivjet për kosovarët nuk sjell asgjë. Sidomos ai nga Brukseli. Madje ka fjalë se edhe me 2019, strajca e babadimrit evropian, ka me qenë po kaq e zbrazët për ne. Por kush do të marrë rolin e babadimrit i cili nuk sjell asgjë? A do të vishet Mogherini