Rezultate te kerkimit per termin: +Sjellja

Meta: total 1000 / total_found 7142 / time 0.003 / keyword[0] sjellja / docs[0] 7142 / hits[0] 8034 /
Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë
  • 2019-04-11

Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë

Si të shpëtojmë nga ajo ndjenjë e tensionit të vazhdueshëm që na shqetëson dhe, në një afat të gjatë, helmon ditët tona Ne gjithmonë jetojmë me ngut, të shtyrë nga një mijë angazhime; ndiejmë peshën e botës mbi ne, jemi në presion për të qenë në lartësinë që të tjerët

Gega: Smendojmë më për Kupën, kemi edhe 9 finale
  • 2019-04-05

Gega: Smendojmë më për Kupën, kemi edhe 9 finale

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, hedh pas krahëve eliminimin nga Kupa dhe fokusohet te ndeshjet e kampionatit. Sipas tij, të kuqtë janë më pranë ëndrrës, por duhet ti konsiderojnë sfidat e mbetura si 9 finale. Lodhja dhe mungesat: Përveç lodhjes fizike kemi pasur edhe mungesa të r

No Pic available
  • 2019-03-29

Familjes shqiptare i refuzohet azili, francezët apel: Mos i dëboni kampionët! (Video)

Televizioni France 3 i kushtoi një kronike te zgjeruar dy fëmijëve shqiptarë, motër e vëlla që premtojnë të ardhme të suksesshme në sportin e xhudos. Por për fat të keq, familja e tyre është e detyruar të largohet nga Franca pasi nuk u aprovua azili. Për qëndrimin e tyre në Franc

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin
  • 2019-03-26

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin

Policia e Shtetit do të nisë sot trajnimet në Akademinë e Sigurisë për tu përgatitur për mbarëvajtjen ideale të zgjedhjeve lokale që do të zhvillohen më 30 qershor. Trajnimi ka për qëllim krijimin e kushteve për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Në fjalën e tij, kreu i Policisë s

15 vite në luftë me depresionin, djali u kërkon falje prindërve për vuajtjet e kaluara
  • 2019-03-24

15 vite në luftë me depresionin, djali u kërkon falje prindërve për vuajtjet e kaluara

Si rrallë më parë në programin Dua të të bëj të lumtur u trajtua historia e një të riu, i cili prej vitesh kishte vuajtur nga depresioni. Kjo ishte historia e Jetmirit i cili krizat e para i kishte shfaqur në periudhën e gjimnazit. Ai kishte filluar të mbyllej në vetvete, të abuzonte

No Pic available
  • 2019-03-24

Kriza politike/ Alarmi i medias së Vatikanit: Do të kemi eksod shqiptar si në 90!

Djegia e mandateve nga opozita dhe kriza politike e krijuar në Shqipëri është duke marrë vëmendje maksimale në shtypin ndërkombëtar. Së fundmi për situatën e rëndë që është krijuar ka shkruar edhe e përditshmja e Vatikanit,  LOsservatore Romano. Në artikull nënvizohet se situat

Ish-ministri i Jashtëm: Edi Rama bizantin! Nuk është burrë shteti!
  • 2019-03-14

Ish-ministri i Jashtëm: Edi Rama bizantin! Nuk është burrë shteti!

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj ka analizuar situatën politike në vend teksa ishte i ftuar në rubrikën Opinion. Ai u ndal tek protesta e opozitës së bashkuar, e cila është parashikuar me 16 mars, ndërsa për Mustafajn është jetike në demokraci mbushja e rrugëve m