Rezultate te kerkimit per termin: +Sjeni

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] sjeni / docs[0] 56 / hits[0] 60 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Betejë memesh, Rama  Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?
  • 2018-12-16

Betejë memesh, Rama Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?

Ata ndodhen në shesh prej 12 ditësh dhe poshtë zyrës së Edi Ramës me ironi kanë bërë thirrje që kryeministri të thirret zoti MEME për shkak të rrjedhës që ka marrë protesta, ku studentët dhe shefi i qeverisë janë përplasur me pankartat që ndezën rrjetin. Edi Ramës mos i thirrn

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te
  • 2018-04-15

Une, studenti i Pirro Manit ne ditelindjen e 86-te

Ylli Demneri Nje tavoline, dy karrike te vjetra dhe kater meshtekna. Feneri eshte i varur ne njeren nga deget. Dielli nuk duket (si projektoret ne teater), por rrezet e tij ndricojne fort syprinen e tavolines dhe konturet e karrikeve. Hijet e meshteknave zgjaten mbi toke. Lisharesja, pak me tutje, l

Nuk flini dot kur sjeni në shtratin tuaj? Ja pse
  • 2018-03-15

Nuk flini dot kur sjeni në shtratin tuaj? Ja pse

Shumë njerëz nuk mund të flenë ose flenë shumë keq dhe për arsye nga më të ndryshmet nuk arrijnë që të pushojnë në krevatin e tyre. Kjo mund të ndodhë kur jeni mysafir diku apo edhe kur flini në një hotel, për shembull. Në përgjithësi, vështirësia në të fjetur është tipi

Zef Brozi thirrje deputetëve të PD: Ju që sjeni pjesë e klanit kriminal të Berishës, votoni komisionet për Vettingun
  • 2017-03-05

Zef Brozi thirrje deputetëve të PD: Ju që sjeni pjesë e klanit kriminal të Berishës, votoni komisionet për Vettingun

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, u bën thirrje deputetëve të Partisë Demokratike, dhe të partive të tjera opozitare që të hënën të shkojnë në Parlament për të zgjedhur Komsionet e vetingut. Në një status në profilin e tij në Facebook, ai shkroi se Partia Dem

No Pic available
  • 2017-03-04

Mogherini: Ky është kushti i vetëm për hapjen e negociatave me BE-në

Pas takimit me Presidentin Bujar Nishani, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë si dhe Zëvendës Presidentja e Komisionit Evropian Federica Mogherini zhvilloi një takim me studentët e Erasmus në Universitetin e Tiranës nën shoqërinë e Ministrit të

No Pic available
  • 2017-02-24

Brukseli: Opozita të kthehet në Kuvend. Boll me shpifjet për zyrtarët e BE në Tiranë

Shqipëria është një nga partneret tona kyçe në Ballkanin Perëndimor, vend kandidat që ka marrë rekomandimin për hapjen e negociatave të kushtëzuar me zbatimin e reformës së gjyqësorit. Pra, jemi në një moment kritik. Ne po flasim për reforma që janë të rëndësishme për rrugën