Rezultate te kerkimit per termin: +Sknder

Total: 90
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Qeveria nis punën për asfaltimin e sheshit Skënderbej

Brenda nj jave sheshi "Sknderbej", do t rikthehet n gjendje normale. Ministria e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit nisi n mesdit punimet pr asfaltimin e sheshit “Sknderbej". Specialist t ksaj ministrie, jan ndar n grupe duke nisur punn nga matjet pr rregullimin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.480Z

Aleatt paralajmrojn protesta

Ka prfunduar para pak castesh takimi i aleatve opozitare therritur prej kreut t Partis Socialiste, Edi Rama, takim ky q paralajmeroi mbajtjen e protestave popullore, por pa caktuar nj dat fikse. Duket se tashm opozita ka vendosur jo m protesta pr hapjen e kutive, por duke shkuar m tej, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Vendimi n pranver

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka prfunduar seanca dgjimore rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n t ciln kan prezantuar argumente 29 shtete. Gjat procesit nntditor n Gjykatn e Bots, prfaqsues nga 14 shtete kan deklaruar se shpallja e pavarsis s Kosovs nuk ka qen n kundrshtim me asnj norm t apli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.767Z

Pas Veliajt, edhe Gjinushi gati të shkrihet me Ramën

Partit e majta q mbetn jasht Parlamentit n zgjedhjet e fundit parlamentare, po shohin si rrug mbijetese n politik shkrirjen me Partin Socialiste. Akoma nuk shte ditur formula q do t gjendet pr nj gj t till, por pas deklarimit t hapur t kreut t G99, Erion Veliaj, se do ta shkrij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Mali i Zi-Kosovë, vendosen marrëdhënie diplomatike

Mali i Zi dhe Kosova kan vendosur marrdhnie diplomatike, nprmjet shkmbimit t letrave zyrtare mes ministrave t Jashtm, Milan Roen dhe Sknder Hyseni. Lajmi shti ditur nga autoritetet n Podgoric. Roen vlersoi se vendosja e marrdhnieve diplomatike do t kontribuoj n forcimin e stabilitetit n rajon dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Ngatrrimi i aftsis shtetrore me matematikn

Nj ministr i Punve t Jashtme duhet t ket gjithmon nj ide t qart t politiks q duhet ndjekur sa i prket secilit shtet t veant dhe t kap do rast t prshtatshm pr ta shtjelluar at me krert e misioneve prkatse. N kt kontekst duhet ti themi tro Ministrit Hyseni, se t krijosh politik me hamendsimin e mundsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama