Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderbeun

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] sknderbeun / docs[0] 27 / hits[0] 35 /
Zgjidhet problemi i vizave për Sknderbeun
  • 2015-07-17

Zgjidhet problemi i vizave për Sknderbeun

Bëri bujë të enjten lajmi i përhapur se ambasada angleze në Athinë bllokoi Skënderbeun, duke mos u dhënë viza për të udhëtuar drejt Belfastit të Irlandës së Veriut, ku të martën kampionët tanë do të n

fare thuhet ne librin e ndaluar per Skenderbeun
  • 2015-01-18

fare thuhet ne librin e ndaluar per Skenderbeun

e Diele 18 Janar 20151202 pm brbrILIRJAN GJIKA  brPer Skenderbeun Heroin Kombetar te shqiptareve eshte shkruar dhe jane botuar me dhjetera studime dhe libra te natyrave te ndryshme duke perfshire autore te tille qe nga Barleti ne shekullin XVI e deri te Schmitt-i ne shekullin

No Pic available
  • 2010-09-01

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d

No Pic available
  • 2010-08-30

Skënderbeu ëndërron, Teuta vuan

Korart dominojn dhe fitojn 2-0. Miqt humbasin nj 11-metrsh Sknderbeu vazhdon t kultivoj ndrrn pr rikthimin e mundshm t titullit n Kor. Mund t thuhet me plot gojn, se n kto dy javt e para t Kategoris Superiore, vetm skuadra e Shklqim Mus dhe ajo e Flamurtarit kan bindur se mund t jen pretendent kryes

No Pic available
  • 2010-08-29

Vila i jep Dinamos tri pikët e para

Blut mposhtin 2-1 Besn. Elbasani fiton “in-extremis” me Bylis, Vllaznia merr 1 pik n Kruj Dinamo i falet kmbve t Emilian Vils dhe merr tri pikt e para n Kategorin Superiore. Skuadra e drejtuar nga Luis Manuel Blanko ka mposhtur Besn me rezultatin 2-1, duke shlyer n kt mnyr disfatn e nj j

No Pic available
  • 2010-08-26

FSHF, plumb për plumb dhunës

Disiplina: Besa, Sknderbeu, Vllaznia, Elbasani, viktimat e ndshkimeve t ashpra FSHF i prgjigjet “plumb pr plumb” fenomenit t javs s par t kampionatit t 72, dhuns s vrejtur n ndeshjen Besa-Sknderbeu, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Ndrkoh q nuk kan shptuar pa u lagur edhe ekipi i Tira

No Pic available
  • 2010-08-26

Laze: Klubi i Elbasanit nuk mund të jetë polic në stadium

Reagimi “Shpikja shqiptare”: Skela rreth “Ruzhdi Bizhuts” pr ndeshjen me Sknderbeun m 25 shtator Drejtuesit e Elbasanit nuk e kan fshehur zhgnjimin pr vendimin e Komisionit t Disiplins, q do ta detyroj skuadrn t’i luaj pa tifoz dy ndeshjet e ardhshme n shtpi. Hedhja e