Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderbeut

Total: 48
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

540 vjetori i vdekjes s Sknderbeut: Ekspozit n GKA

T paktn 22 vepra n piktur (vaj) dhe 5 portrete n skulptur (dru, bronz), kushtuar heroit kombtar t shqiptarve, Gjergj Kastriot Sknderbeut , pjes e koleksionit t Galeris Kombtare t Arteve do t prezantohen t enjten n mbrmje,(17 janar) n ekspozitn "Sknderbeu n Artet Pamore" q do t elet ne Salln e Rili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Pas Serembes, edhe Skënderbeu në San Cosmo Albanese

Dita e 2 qershorit pr banort e San Cosmo Albanese ose i njohur ndryshe edhe me emrin arbresh Strigar ishte krejt e veant. Mbrmjen e 2 qershorit, festn kombtare t Italis, ata e festuan edhe me vendosjen e bustit t Sknderbeut n qendr t komuns. Dhjetra banor nga kjo komun dhe nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Klubi, tifozët e policia, mbledhje antidhunë

Kor Merkato e milionave dhe afrimi i shum emrave cilsor, t cilat e kanSknderbeun pretendent pr titull, kan rritur entuziazmin e tifozve n Kor. Por, ashtu si ndodhi n Kavaj, mbshtetja e skuadrs, mund t dal leht jasht kontrollit dhe t shndrrohet n dhun. Prve dhuns nga tifozt e Bess, edhe mbshtetsit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.652Z

Skënderbej, përfundon përforcimi i momentit

Edhe pse punimet pr rikonstruksionin e sheshit "Sknderbej" po vazhdojn, msohet se kan prfunduar punimet pr forcimin e monumentit t Sknderbeut. Sipas Bashkis s Tirans, n mnyr q ky monument t jet i sigurt dhe i mbrojtur nga punimet me mjetet e rnda q po kryhen prreth tij, gjat ks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.809Z

Prkrenarja dhe shpata vijnë në Shqipëri

Prkrenarja dhe shpata e Sknderbeut do t sillen n Shqipri pr tu ekspozuar me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipëri. Premtimi i është bërë kryeministri, Sali Berisha nga zvendskancelari dhe Ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger. Berisha dhe Michael Spindelegger janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Tension në Kavajë, ndërpritet ndeshja

Sknderbeu fitonte 0-1, por n minutn e 87’ tifozt hedhin sende t forta Start i shmtuar i kampionatit t 72-t kombtar t futbollit. Skandal n Kavaj, tifozt hedhin sende t forta n fush dhe nuk lejojn rifillimin e ndeshjes Besa-Sknderbeu, e cila u ndrpre n minutn e 87-t. E konsideruar si nj ndeshje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Superliga shqiptare është në një fazë tejet delikate

Ve Dinamos q ka thuajse siguruar titullin kampion, t gjith skuadrat e tjera luftojn pr nj vend n Europ ose pr t qendruar n superiore. Kastrioti n Vlor do t prpiqet t'i marr vendin Flamurtarit. Edhe Shkumbini do t mundohet t fitoj me Tirann pr ta kaluar n renditje. N ndeshjet e tjera Lai do t pres Gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama